کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

خرید لجر نانو اس (Ledger Nano S) کیف پول سخت افزاری با قیمت مناسب

در این مقاله سعی داریم به بررسی تخصصی کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S) بپردازیم. سوالات زیادی ممکن است درباره این کیف پول در ذهن شما باشد از جمله آن که قابلیت , ویژگی های این کیف پول چیست، چقدر قیمت دارد؟ چگونه می توانید به ساده ترین شکل آن را خرید کنید و… سوالاتی از این قبیل که در ادامه به تمام آن ها پاسخ خواهیم داد.

پیش از این که بررسی تخصصی را شروع کنیم کمی درباره کیف پول سخت افزاری توضیح می دهیم. کیف پول سخت افزاری بهترین شیوه برای نگهداری از ارز های رمزپایه مانند بیت کوین از نظر امنیت است. این کیف پول ها به شما امکان ارسال و دریافت بیت کوین به شیوه ای ایمن را روی هر کامپیوتری حتی اگر توسط بدافزار ها آلوده شده باشد، می دهد. البته در نوشته ای جداگانه به طور مفصل درباره انواع کیف پول ها توضیح دادیم که با جستجو در وبلاگ Pay98 می توانید آن ها را نیز بخوانید.

ساز و کاری که کیف پول های سخت افزاری برای رسیدن به بیشترین امنیت برای نگهداری کلید های خصوصی و تراکنش های شما استفاده می کنند، این است که این اطلاعات به صورت آنلاین نگهداری نمی شود و دستگاه به صورت آنلاین به هیچ کجا متصل نخواهد بود. بنابراین اگر کسی بخواهد آن را از راه دور و در بستر اینترنت هک کند، امکانش را نخواهد داشت. حتی بیشتر کیف پول های سخت افزاری مانند لجز نانو اس یک نمایشگر کوچک دارند که تایید تغییراتی که روی کیف پول انجام می دهید را از شما دریافت می کنند. در این صورت اگر هکری حتی به کامپیوتر شخصی شما دسترسی داشته باشد باز هم نمی تواند به کیف پول سخت افزاری شما دسترسی داشته باشد.

طراحی و رابط کاربری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

در مقایسه با کیف پول سخت افزاری TREZOR طراحی هر دو کیف پول زیباست. هر دو کوچک و جمع و جور هستند ولی لجر نانو اس یک مزیت دارد و آن داشتن روکش و محافظت فلزی است که آن را با دوام تر و البته جذاب تر می کند. هر دو کیف پول همان طور که تصاویر مشخص است در جیب یا دست شما به سادگی جا می شوند.

مقایسه ظاهری Ledger Nano S و TREZOR
مقایسه ظاهری Ledger Nano S و TREZOR

روش کارکرد لجر نانو اس شبیه به دیگر کیف پول های سخت افزاری است و وقتی که می خواهید آن را برای اولین بار راه اندازی کنید نیاز است که یک PIN برای محافظت از دستگاه خود در برابر دسترسی های ناخواسته انتخاب کنید. بعد از آن یک عبارت 24 کلمه ای انتخاب می کنید که برای ساخت کلید های خصوصی (که با کیف پول HD شناخته می شود) به کار می رود. این عبارت را باید در جایی امن یادداشت کنید و آن را در کامپیوتر خود نگذارید چرا که اگر کسی از این عبارت اطلاع داشته باشد می تواند به بیت کوین های شما دسترسی داشته باشد.

لجز نانو اس دو دکمه دارد که از طریق آن می توانید عملکرد دستگاه را کنترل کنید. راه اندازی اولیه دستگاه بسیار ساده است و حدودا 3 دقیقه زمان می برد و بیشترین زمان صرف نوشتن آن عبارت 24 کلمه ای می شود.

تصویر دکمه های لجر نانو اس
تصویر دکمه های لجر نانو اس

ساخت این عبارت یکی از موقعیت هایی است که نمایشگر دوم دستگاه وارد می شود! اگر کامپیوتر شما توسط یک هکر مودر نفوذ قرار بگیرد این می تواند این عبارت را در صورت نمایش روی نمایشگر ببینید. به همین دلیل است که آن عبارت روی نمایشگر کوچک دستگاه که قابل نفوذ نیست نمایش داده می شود و تنها شما هستید که می توانید آن عبارت را ببینید.

بعد از راه اندازی اولیه دستگاه تنها کاری که لازم است انجام دهید نصب برنامه کاربردی آن است تا بتوانید با دستگاه ارتباط برقرار و مثلا بیت کوین ارسال یا دریافت کنید.

برنامه ای که ما برای مثال از آن استفاده می کنیم یک افزونه برای مرورگر کروم است که قابلیت های زیر را دارد.

تصویر افزونه گوگل کروم برای کار با کیف پول
تصویر افزونه گوگل کروم برای کار با کیف پول
 • اطلاعات اصلی حساب کاربری
 • ارسال بیت کوین از طریق کیف پول سخت افزاری
 • ساخت آدرس بیت کوین برای دریافت بیت کوین
 • تنظیمات خود برنامه مانند نرخ مبادله، زبان و…


رابط کاربری برنامه همان طور که در تصویر بالا می بینید بسیار گویاست و نیاز به توضیح و راهنمایی بیشتری ندارد. البته توجه داشته باشید که لجر نانو اس از کیف پول های دیگر هم پشتیبانی می کند (مانند MyCellium، Electrum، Bitgo)  و حتما لازم نیست از این افزونه گوگل کروم استفاده کنید.

ویژگی های کلیدی لجر نانو اس (Ledger Nano S)

پشتیبانی از چند ارز رمزپایه

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس از بیت کوین، لایت کوین و سکه های دیگری که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم پشتیبانی می کند.

نمایشگر سر خود

می توانید تراکنش ها را با استفاده از نمایشگر و به کمک دکمه های فیزیکی روی دستگاه تایید و بررسی کنید (ویژگی کاربردی برای جلوگیری از بد افزار ها)

امنیت

اطلاعات شما هیچ گاه مورد نفوذ قرار نمی گیرد و در یک محیط قفل شده و کاملا منزوی با یک PIN کد محافظت و نگهداری می شود.

برنامه های کاربردی چندگانه

امکان استفاده از برنامه های کاربردی مانند کیف پول های ارز های رمزپایه و FIDO U2F، GPG، SSH یا حتی می توانید برنامه کاربردی خود را بسازید و از آن استفاده کنید.

تایید U3F توسط FIDO

این کیف پول از استاندارد تایید دو مرحله ای FIDO در گوگل، دراپ باکس، گیت هاب یا دش لین پشتیبانی می کند.

بک آپ گیری و بازگردانی

حساب های کاربری شما در یک کاغذ ریکاوری که داخل جعبه دستگاه موجود است، بک آپ گیری می شوند. بازگردانی روی هر دستگاه لجر ساده است.

محتویات درون جعبه لجر نانو اس (Ledger Nano S)

محتویات داخل جعبه لجر نانو اس به خوبی در تصویر زیر قابل مشاهده است.

محتویات داخل جعبه کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس
محتویات داخل جعبه کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس
 • دستگاه Ledger Nano S
 • دو عدد بند در اندازه های مختلف و یک حلقه برای استفاده در کنار بند
 • کابل USB برای انتقال دیتا
 • دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی
 • دفترچه بک آپ گیری از عبارات دستگاه که در ویدیو آموزشی کامل توضیح داده شده است

تفاوت لجر نانو اس با دیگر کیف پول های سخت افزاری

مقایسه کیف پول سخت افزاری TREZOR با Ledger Nano S
مقایسه کیف پول سخت افزاری TREZOR با Ledger Nano S

اما شاید سوال برای شما پیش آمده باشد که چه چیزی لجر نانو اس را از دیگر کیف پول های سخت افزاری متمایز می کند؟ همه کیف پول های سخت افزاری در محیط آفلاین ایمن نیستند. تفاوت هایی که این کیف پول با دیگر کیف پول ها دارد عبارتند از:

 • این یک کیف پول HD است و شما می توانید چند حساب کاربری را برای هر ارز رمزپایه پشتیبانی شده ای کنترل کتید. این به این معناست که تمام ارز های رمزپایه ای که در این کیف پول نگهدرای می شوند با یک کلید بک آپ ایمن می شوند. یعنی می توانید سکه های افراد دیگر را نیز به طور جداگانه در کیف پول نگهداری و برای هر کدام برچسبی بزنید.
 • این کیف پول با سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و کروم او اس سازگار است و حتی می توانید از طریق کابل OTG آن را به گوشی اندرویدی خود متصل کنید.
 • برای دریافت بیت کوین لازم نیست که کیف پول شما به کامپیوتر متصل باشد و می توانید حتی در حالت آفلاین هم در کیف پول خود، بیت کوین دریافت کنید.
 • می توانید به میزان نامحدود سکه نگهداری کنید.
 • زمانی که کیف پول خود را بروزرسانی می کنید، نیازی نیست که سکه ها را مکان دیگری منتقل کنید. پس از بروزرسانی و بازگردانی همه سکه ها دوباره ظاهر می شوند.

کوین های پشتیبانی توسط لجر نانو اس (Ledger Nano S)

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس برای بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک و دیگر ارز های رمزپایه بر پایه بلاک چین برنامه کاربردی دارد. فهرست زیر کوین های جایگزین بیت کوین است که توسط این دستگاه پشتیبانی می شود.

می توانید تراکنش های دریافتی و پرداختی را با این دستگاه انجام دهید و از یک دستگاه چندین ارز و چند آدرس را مدیریت کنید.

شهرت کمپانی لجر

لجر (Ledger) در سال 2015 در فرانسه شروع به فعالیت کرد و از آن زمان این کمپانی توجهات زیادی را در زمینه بیت کوین و دنیای دیگر ارز های رمزپایه به خودش جلب کرد. لجر از کد های متن باز برای برنامه های کاربردی اش استفاده می کند و هر از نظر پایداری و پشتیبانی مشتریان در طی چند سال گذشته عملکرد خوبی داشته است.

قیمت لجر نانو اس

قیمت لجر نانو اس از کیف پول سخت افزاری TREZOR ارزان تر و حدودا 80 دلار است اما با توجه به این که هنوز این محصول به طور رسمی وارد بازار های ایران نشده است قیمت های کم و بیش متناقضی را برای خرید این محصول مشاهده می کنیم. شما می توانید کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس را با قیمت یک میلیون تومان در ایران خریداری کنید.

سوالات متداول درباره خرید لجر نانو اس

اگر کیف پول لجر نانو اس خود را گم کنم چه می شود؟

می توانید یک کیف پول جدید بخرید و اعتبار خود را از طریق کلید تنظیم شده بازگردانی کنید. حتی می توانید کلید خود را از کیف پول های دیگر بیت کوین مانند MyCelium ،GreenBits ،Electrum و CoPay وارد آن کنید.

آیا اگر ارز جدیدی توسط لجر پشتیبانی شود باید یک کیف پول جدید بخرم؟

خیر، می توانید با همین کیف پولی که دارید ارز جدید را نیز استفاده کنید.

چه ارز هایی را این کیف پول پشتیبانی می کند؟

در زمان نوشتن این آموزش، این کیف پول بیت کوین، بیت کوین کش، اتریومف اتریوم کلاسیک، لایت کوین، دش، استراتیس، کومودو، ریپل و زد کش را پشتیبانی می کند و در آینده هم بر این تعداد افزوده می شود.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
23 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آرام
آرام
5 سال قبل

سلام ، تعدادی الت کوین داخل مای اتر والتم که با کیف لجرم در ارتباط هست وجود داره ولی امکان انتقال به اکسچنج رو نمیده و ارور
Invalid status 6a80. Check to make sure contract data is on ? رو میده لطفا” راهنمایی بفرمایید متشکرم.

آرام
آرام
5 سال قبل

سلام ، مشکلی برام پیش اومده تعدادی آلت کوین داخل مای اتر والتم دارم ولی نمی تونم الان به اکسچنج انتقال بدم لطف می کنید راهنمایی بفرمایید .

محمد صادق
محمد صادق
6 سال قبل

سلام ‌
وقت بخیر بنده کیف پول لجر نانو اس دارم ۵۰۰ تا ریپل واریز کردم داخلش از طریق آدرسی که به من داخل خود نرم افزار ریپل داده بود الان موجودی رو صفر میزنه ولی داخل سایت bithomp درسته واقعا گیج شدم که چرا تو صفحه نرم افزار موجودی رو نشون نمیده
لطفا کمک کنید خیلی نگرانم

سجاد
سجاد
پاسخ به  محمد صادق
6 سال قبل

برای مشاهده مومجودی ریپل باید vpnروشن کنید

amir
amir
6 سال قبل

سلام
در مورد پاراگراف زیر که نوشتید ی سوال دارم:
((این یک کیف پول HD است و شما می توانید چند حساب کاربری را برای هر ارز رمزپایه پشتیبانی شده ای کنترل کتید. این به این معناست که تمام ارز های رمزپایه ای که در این کیف پول نگهدرای می شوند با یک کلید بک آپ ایمن می شوند. یعنی می توانید سکه های افراد دیگر را نیز به طور جداگانه در کیف پول نگهداری و برای هر کدام برچسبی بزنید.))
من نانو اس رو تهیه کردم اما به طور مثال با نصب و افزایش موجود در ارز اتریوم چنین چیزی رو نتونستم در این کیف پول مشاهده کنم ،ممنون میشم گزینه ای که برای انجام چنین کاری هست رو بفرمایید

آرتین محسنی
آرتین محسنی
پاسخ به  amir
6 سال قبل

درود، یعنی نتونستید یک ارز دیگر رو هم اضافه کنید؟

amir
amir
پاسخ به  آرتین محسنی
6 سال قبل

سلام مجدد
ارز های مختلف رو میتونم نصب کنم و مشکلی نیست ، اما همونطور که نقل قول کردم بالاتر توضیح داده بودید که میشه برای هر ارز چند حساب کاربری داشت ، اما من فقط یک حساب برای اتریوم دارم و نمیتونم حساب دیگری هم ایجاد کنم برای برچسب گذاری دیگر اتریوم هایی که میخوام واریز کنم…..

آرتین محسنی
آرتین محسنی
پاسخ به  amir
6 سال قبل

اگر می خواهید دو حساب اتریوم جداگانه داشته باشید می بایست از MyEtherWallet در کنار Nano S خود استفاده کنید. در این صورت داده های شما همچنان ایمن هستند ولی رابط کاربری برای مدیریت MyEtherWallet خواهد بود.

برای این کار باید قابلیت Browser Support رو در کیف پول لجر فعال کنید و سپس از طریق MyEtherWallet باهاش مرتبط بشید. میتونید آموزش اتصال مای اتر والت به لجر نانو اس رو هم از اینجا بخونید.

فربد
فربد
6 سال قبل

من هر دو تاشونو هم داشتم و به نظرم لجر نانو اس بهتره

مسعود میرنژاد
مسعود میرنژاد
6 سال قبل

بابا دیگه اون قدر ها هم نمیصرفه این همه پول کیف پول سخت افزاری بدی. همون کیف پول کاغذی هم امنه هم رایگان :)))

z
z
پاسخ به  مسعود میرنژاد
4 سال قبل

سلام شما کاغذی دارید دوست عزیز؟ چطوری هست ؟ باید بریم صرافی برامون مسخره بعد کاغذی رو پرینت میگیره بهمون میده؟

مهلا مظفری
پاسخ به  z
4 سال قبل

می توانید از سایت هایی که کیف پول کاغذی درست می کنند استفاده کنید مانند bitaddress.org

mansoor
mansoor
6 سال قبل

با سلام و خسته نباشید و سپاس از شما
خواهشمندم طریقه ایجاد کیف پول ریپل و استلار راهم در لجرنانو اس آموزش دهید.
سپاس.

آرتین
آرتین
پاسخ به  mansoor
6 سال قبل

درود، آموزش راه اندازی ریپل روی نانو اس قرار داده شد و بزودی استلار هم قرار داده میشه.

mansoor
mansoor
پاسخ به  آرتین
6 سال قبل

سرعت عمل و آموزش اطلاعات کاربردی به مخاطب توسط شما فوق العاده است. سپاس بیکران

محمد
محمد
پاسخ به  mansoor
5 سال قبل

سلام
فیلتر شکنتو فعال کن بقیه اش مثل باقی ارز هاست

رضا
رضا
6 سال قبل

سلام خسته نباشید
من کیف لجر دارم اما بغیر از بیتکوین ، اتریوم ، و بیت کش ارز دیگری را نتوانستم وصل بشوم و کیف پول دریافت کنم چون در قسمت منجیر روی ارز نئو کلیک میکنم پیام برنامه نصب شده میدهد و اما متاسفانه آدرس کیف نمیدهد و خسته شدم

آرتین
آرتین
پاسخ به  رضا
6 سال قبل

درود، بزودی آموزش استفاده از ارز نئو در کیف پول لجر نانو اس در وبلاگ منتشر میشه. پیشنهاد می کنم برای اطلاع از انتشار، در کانال تلگرامی Pay98 عضو بشید.

منصور
منصور
6 سال قبل

با سلام
چه زمانی شروع به فروش لجر نانو اس خواهید کرد؟ ایا میتوانیم پیش ثبت نام کنیم؟
یا قیمت ان نسبت به دیگر قیمت های موجود معقول تر خواهد بود؟
ضمنا خود سایت لجر نانو اس فروش محصول جدیدش رو زده تا دو ماه دیگه، احتمالا محصول جدیدشون ویژگی های ارتقا یافته تری داشته باشه.
(79 یورو) شما نوشتین ک دلار.

آرتین
آرتین
پاسخ به  منصور
6 سال قبل

درود، بزودی امکان پیش خرید محصول وجود خواهد داشت. به این منظور در وبسایت Pay98 به نشانی https://pay98.net/panel ثبت نام کنید. نرخ ها بروز می شوند و قیمت نهایی رو می تونید مشاهده کنید.

حامد
حامد
6 سال قبل

امروز بالاخره کیف پول لجر نانو اس به دستم رسید. خرید خوبی بود، مرسی از pay98

نوید
نوید
6 سال قبل

از کجا میشه خرید؟

آرتین
آرتین
پاسخ به  نوید
6 سال قبل

درود، بزودی از طریق Pay98 می تونید خرید کنید.