کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟ | راهنمای شناسایی ارزهای برتر بازار کریپتو

کریپتوکارنسی در سال‌های اخیر به یک پدیده جهانی تبدیل شده است، اگرچه هنوز چیزهای زیادی در مورد این فناوری در حال تکامل باید آموخت اما نگرانی‌های زیادی پیرامون این فناوری و ظرفیت آن برای ایجاد اختلال در سیستم‌های مالی سنتی وجود دارد. با وجود هزاران ارز رمزنگاری شده در بازار، انتخاب بین پروژه امیدوارکننده با پتانسیل رشد بلند مدت و پروژه هایی که در بازار نزولی دوام نخواهد آورد، دشوار است. با در نظر گرفتن ارزش بازار ارز دیجیتال، تیم توسعه، موقعیت بازار و پتانسیل قیمت آتی، ما فهرستی از ارزهای دیجیتالی که آینده بهتری دارند و برای سرمایه گذاری مناسب هستند، گردآوری کرده ایم تا بتوانیم پاسخگوی سوال “کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟” باشیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه ارزهای دیجیتالی که آینده بهتری دارند را تشخیص دهیم؟

چگونه تشخیص دهیم کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

به طور معمول، آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین، سرمایه گذاری های با ریسک بالاتری هستند، اما اغلب بازده بالاتری را در بازار صعودی ارائه می کنند. برعکس، آلت کوین ها معمولاً در بازارهای نزولی بیشتر کاهش می یابند. به طور کلی، ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کمتر، نسبت به ارزهای دیجیتال بزرگ و معتبرتر مانند بیت کوین و اتریوم، نوسان بیشتری دارند. سکه های موجود در این لیست در بین 100 ارز دیجیتال برتر قرار دارند و هر پروژه دارای ارزش بازاری 1 بیلیون دلاری است. برای اطمینان از نقدینگی مناسب برای تجارت خود، ایده خوبی است که فقط ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بیش از 100 میلیون دلار را معامله کنید.

در پی انفجار قیمت بیت کوین و با هجوم ارزهای دیجیتال بیشتر به بازار، سرمایه گذاران به دنبال ارز دیجیتال بعدی برای ثروتمند شدن هستند. بنابراین برخی دیگر از فاکتورهایی که می توانید تشخیص دهید کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد، عبارت است از:

قیمت دارایی

یکی از عناصری که هنگام شناسایی ارز آینده دار بعدی باید در نظر داشت، قیمت ارز دیجیتال است. برای یک سرمایه دار معمولی که پول زیادی برای سرمایه گذاری در فضای ارزهای دیجیتال ندارد، انتخاب ارزهای ارزان قیمت می تواند بهترین سود را داشته باشند. همچنین ایجاد تنوع با سکه های ارزان قیمت را نباید نادیده گرفت.

چشم انداز پذیرش عمومی

با رفتن به سال 2018، ریپل رشد زیادی داشت. در حالی که XRP از آغاز سال جدید تا حدودی کاهش یافته است، با این وجود پتانسیل بالایی برای پذیرش در خارج از دنیای گمانه زنی ارزهای دیجیتال دارد. دلیل این امر مربوط به سیستم تسویه حساب است که فناوری زیربنایی ریپل به بانک های مرکزی و سایر موسسات مالی وعده می دهد. بدین ترتیب اگر بتوانید ارز دیجیتالی را شناسایی کنید که دارای برتری نسبت به سایرین است (و بنابراین ممکن است بیشتر مورد استفاده قرار گیرد)، ممکن است سرمایه گذاری خوبی باشد. 

حداکثر عرضه

اکثر ارزهای رمزپایه دارای حداکثر عرضه از پیش تعیین شده هستند. هنگامی که به حداکثر می رسد، معمولاً از طریق تلاش های ماینینگ، هیچ توکن جدیدی تولید نخواهد شد. اگر در زمانی که عرضه ثابت است، بهره حفظ شود، قیمت می تواند افزایش یابد. قبل از سرمایه گذاری، حتماً کل عرضه و گردش فعلی هر ارز دیجیتال را در نظر بگیرید.

حجم معاملات

اطلاعات به روز در مورد معاملات ارزهای دیجیتال به راحتی به صورت آنلاین در دسترس است. ارزهای دیجیتالی با افزایش قیمت و حجم معاملات احتمالاً آنهایی هستند که آینده بهتری خواهند داشت. البته، هیچ تضمینی وجود ندارد که این شتاب حفظ شود، اما با این وجود این یک راه مفید برای دیدن ارزهای دیجیتالی است که در حال حاضر بیشترین علاقه سرمایه گذاران را دارند.

سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

ارزهای دیجیتال ممکن است به عنوان یک پدیده نوظهور از سرمایه‌ گذاری تحت سلطه افراد غیرقانونی شروع شده باشد، اما اکنون کاملاً در جریان اصلی مالی قرار دارد.

یک مزیت بزرگ ارزهای دیجیتال این است که قوانین صدور و عملکرد آنها به بانک مرکزی یا سایر موسسات مالی بستگی ندارد. در عوض، آنها توسط الگوریتم های برنامه ریزی شده ای مدیریت می شوند که هیچ نهاد واحدی آن را کنترل نمی کند و از طریق یک فرآیند رای گیری غیرمتمرکز، آینده ارز دیجیتال را تعیین می کند.

با وجود نوسانات اخیر و سرکوب های نظارتی در چین و جاهای دیگر، سرمایه گذاران نهادی و بانک های بزرگ با آن به عنوان یک دارایی جدی برخورد می کنند. علیرغم این نوسانات، بسیاری از سرمایه گذاران کریپتو همچنان منتظر سود بزرگ بعدی هستند، زیرا بسیاری از این سرمایه گذاری ها دارای بهترین پتانسیل بلند مدت هستند.

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

کدام ارزهای دیجیتال آینده بهتری دارند؟

به منظور برخی از ارزهای دیجیتالی که آینده بهتری دارد، لیستی تهیه کرده ایم و به بررسی پروژه های برتر پرداختیم. برخی از آنها عبارت است از:

اتریوم (ETH)

اتریوم بدون شک تثبیت‌ ترین ارز رمزنگاری شده در این لیست است و همچنین یکی از رایج‌ ترین ارزهای دیجیتال در دنیای واقعی است. به این دلیل که بلاک چین اتریوم ستون فقرات پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. DeFi از قراردادهای هوشمند روی بلاک چین متمرکز مالی برای تکمیل تراکنش‌هایی استفاده می‌کند که ممکن است توسط مؤسسات مالی کند یا متوقف شوند. این قراردادهای هوشمند، که پروتکل‌هایی برای تأیید، اجرا و تسهیل توافق بین دو طرف طراحی شده‌اند، قلب و روح آن چیزی است که اتریوم را هدایت می‌کند.

سولانا (SOL)

بلاک چین سولانا نیز مانند اتریوم، تماماً در مورد ترکیب قراردادهای هوشمند است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز (dApp) بسازند. اما برخلاف اتریوم، سولانا مزایای قابل توجهی را در زمینه کارایی به ارمغان می آورد. پروتکل اثبات تاریخچه سولانا، که رویدادها را بدون نیاز به تایید کننده‌ها واقعی می‌داند، سرعت پردازش تراکنش‌ها را به‌ طور چشمگیری بهبود می‌بخشد. در حالی که اتریوم حدود 13 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند، سولانا می تواند 50000 تراکنش یا بیشتر در ثانیه انجام دهد.

به طور مشابه، به نظر می‌رسد که سولانا از نقطه نظر کارمزد، برتری نسبت به اتریوم دارد. هنگامی که شبکه اتریوم درگیر تراکنش‌ ها می‌شود، کارمزدهای مرتبط با پرداخت‌ها افزایش می‌یابند. با Solana، کارمزدها اغلب حدود 0.00025 دلار برای هر تراکنش است. این بدان معناست که برای رسیدن به کارمزد فقط 1 دلار، تقریباً 4000 تراکنش لازم است. اگر این کارایی در مقیاس شبکه درست باشد، سولانا می‌تواند سهم مناسبی از تقاضای برنامه های غیر متمرکز را در کنار اتریوم ایجاد کند. به همین دلیل سرمایه گذاران بسیاری به خرید سولانا علاقه مند هستند.

پولکادات (DOT)

پولکادات به عنوان یک بلاک چین لایه صفر شناخته می شود. از 100 پاراچین در پلتفرم خود پشتیبانی می کند و به بلاک چین های متمایز اجازه می دهد تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این یک اثبات سهام بلاک چین است که به دنبال راه حلی مقیاس پذیر برای بلاک چین های قرارداد هوشمند است. 

ترا (LUNA)

هنگام فکر کردن به بهترین ارزهای دیجیتال جدید برای خرید در سال 2022 – مهم است که تعدادی از پروژه ها را در نظر بگیرید که محافظتی در برابر بازارهای نزولی ارائه می دهند. از این گذشته، زمانی که بیت کوین سقوط می کند، این امر معمولاً بازارهای مرزی را با خود پایین می آورد. با این اوصاف، تعدادی از دارایی‌های دیجیتالی عادت به عملکرد بهتری در بازارهای نزولی دارند – یکی از آنها ارز ترا و توکن بومی آن LUNA است. برای کسانی که از این پروژه بی خبرند، مفهوم اصلی این است که پروتکل Terra وظیفه تثبیت کوین های پایدار Terra را دارد که به ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و ین ژاپن متصل هستند.

آوالانچ (AVAX)

آوالانچ، همراه با Solana، نمونه دیگری از رمز ارزها هستند که هدف مشخصی دارند، برخلاف میم کوین هایی مانند Dogecoin که اصلاً هدفی ندارند. به گفته صرافی ارزهای دیجیتال جیمنی Avalanche یکی از پروژه‌هایی است که به عنوان قاتل اتریوم شناخته می شود و از پرکاربردترین پلتفرم‌های بلاک چین است به همین دلیل خرید آوالانچ یک سرمایه گذاری سودآور در نظر گرفته می شود. یک بلاک چین، بخشی از فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال، اطلاعات را ذخیره می کند – مانند تاریخچه تراکنش های ارزهای دیجیتال – به گونه ای که تضمین می کند هیچ فرد یا گروهی کنترل آن اطلاعات را ندارد. اتریوم پر استفاده ترین شبکه بلاک چین است. یک صندوق 220 میلیون دلاری برای تأمین مالی توسعه Avalanche راه‌اندازی شد که دارای تراکنش‌های بسیار سریع‌ تری نسبت به اتریوم است.

پالی گان (MATIC)

با پشتیبانی ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پالی گان یکی از بهترین آلتکوین های سال 2022 است. Polygon یک راه حل لایه 2 برای اتریوم است، به این معنی که از برنامه های کاربردی و امنیت اتریوم در یک شبکه جداگانه استفاده می کند که می تواند به کیف پول اتریوم شما اضافه شود. با استفاده از شبکه MATIC، کاربران می توانند با برنامه های اتریوم بدون نیاز به صرف هزینه های بالای تراکنش در اتریوم تعامل داشته باشند.

هدف Polygon و دیگر راه حل های لایه 2، مقیاس بندی Web3 برای توده ها است. برای استفاده از بلاک چین اتریوم، کاربران باید هزینه هایی را بپردازند که می تواند از 10 دلار تا بیش از 100 دلار در زمان اوج مصرف باشد. برعکس، کاربران می توانند از اتریوم در شبکه MATIC برای پول استفاده کنند. کوین بیس و سایر صرافی‌های بزرگ برنامه‌هایی برای ادغام انتقال‌ها به شبکه MATIC دارند که ممکن است امسال پذیرش بیشتری را در Polygon ایجاد کند.

دسنترالند (MANA)

دسنترالند از نظر دنیای مجازی شبیه به Sandbox است. در این دنیای مجازی توکن‌های LAND و ارز MANA نیز وجود دارد که سازگار با ERC-20 خریداری می‌شوند و روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. ایم پروتکل با استفاده ازNFT ها برای واگذاری مالکیت به املاک دیجیتال استفاده می شود و درست مانند دنیای واقعی، با ارزش ترین زمین در شلوغ ترین مکان ها یافت می شود. در حالی که پلتفرم متا (فیس بوک سابق) مارک زاکربرگ بیلیون ها دلار برای ساخت متاورس خود هزینه می کند، کریپتو چندین سال است که بی سر و صدا و با هزینه بسیار کمتر، یک متاورس ایجاد کرده است. با توجه به هیاهوی متاورس خرید ارز MANA میتواند یک سرمایه گذاری سودآور باشد.

جمع بندی

برای نتیجه گیری اینکه کدام ارز دیجیتال بهتر است، کارشناسان فکر می کنند که سال 2022 ممکن است از نظر استراتژیک برای تاریخ ارزهای دیجیتال مهم باشد. اکنون زمان شکل گیری افکار عمومی و نگرش افراد نسبت به ارزهای دیجیتال است. شکی نیست که تعداد افرادی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، ارز دیجیتال در حال تبدیل شدن به همان طبقه دارایی عمومی پذیرفته شده طلا و سایر فلزات گرانبها، اوراق قرضه دولتی و اوراق بهادار است. کارشناسان بر این باورند که در سال 2022، علاقه مقامات و سازمان های مختلف دولتی و خصوصی به پول دیجیتال افزایش خواهد یافت.

به نظر شما کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟ تحلیل ها و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ها با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments