آینده کدارم ارز دیجیتال بهتر است

آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است؟ 12 مورد از بهترین ارزهای رمزنگاری شده برای سرمایه گذاری

در سال 2009 هنگامی که پروتکل بیت کوین در پاسخ به بحران اقتصادی ایجاد شد، افراد کمی بودند که این ارز را می شناختند. در حال حاضر جهان دارای دارایی جدیدی است، نه فقط یک ارز دیجیتال جدید. ده ها سال بعد بیت کوین، هزاران ارز رمزنگاری شده به وجود آمد. در چنین بازار گسترده ای چگونه سرمایه گذاران بهترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری تشخیص دهند؟ انتخاب بهترین ارز رمزنگاری شده برای خرید و سرمایه گذاری تا حد زیادی به میزان ریسک پذیری و دانش شما بستگی دارد. در این مطلب به معرفی 12 مورد از بهترین ارز های دیجیتال موجود در بازار رمزارز ها که آینده ی خوبی دارند خواهیم پرداخت. پس اگر شما هم به دنبال پاسخی برای سوال “آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است؟” هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

کدام ارزهای دیجیتال آینده بهتری دارند؟

برای اینکه بتوانیم به درک درستی از اینکه آینده قیمت کدام ارز دیجیتال بهتر است برسیم و انتخاب درستی در این سرمایه گذاری داشته باشیم 12 تا از بهترین رمز ارز ها را برای شما معرفی کرده ایم.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC)

نظریه ها در مورد کاربرد بیت کوین متفاوت است، اما نمی توان انکار کرد که از زمان ایجاد بیت کوین، این ارز بازیگر برجسته و اصلی در زمینه ی خودش بوده است. یکی از حسن های این ارز دیجیتال این بود که استقبال زیادی از آن شد. هم سرمایه گذاران خرده فروشی و هم نهادی آماده اند تا فعالیت خود در دنیای ارز های دیجیتال را با بیت کوین آغاز کنند. بعلاوه، بسیاری از افراد معامله گر امروزه به سمت این “طلای دیجیتال” در حال حرکت هستند. ارز های دیجیتال راهی برای کشورهای فقیر برای محافظت در برابر کاهش ارزش پول و برای انتقال سریعتر و ارزانتر وجوه به آن سوی مرزهاست. اگرچه قیمت بیت کوین در دو ماهی که به بالاترین حد خود در حدود 65000 دلار رسیده بود، بیش از نصف کاهش یافت، اما تصمیم شرکت تسلا (TSLA) برای قرار دادن بیت کوین در ترازنامه خود در اوایل سال جاری می تواند به ورود بیشتر جریان های خزانه شرکت ها در طول زمان کمک کند.

بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش (BCH)

یکی از جنبه های ارزی که بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان از آن ناامید شده اند، اندازه کوچک “بلاک” داده های بلاک چین بیت کوین است که محدودیت آن 1 مگابایت است. این محدودیت باعث کند شدن زمان معاملات و افزایش هزینه ها شد، مسئله ای که بیت کوین کش با جدا شدن یا “فورک شدن” از مادر خود در سال 2017، با استفاده از حجم بلوک 8 مگابایت، سعی کرد آن را کاهش دهد. مطمئنا، بیت کوین کش به اندازه نام تجاری خود پایدار یا گسترده نیست، اما دارای پتانسیل بالاتری برای مقیاس بندی است و دوازدهمین ارز رمزنگاری شده ارزشمند در جهان است. اگرچه از بالاترین سطح خود در سال 2021 یعنی 1600 دلار در آوریل به شدت کاهش یافته است، اما قیمت های فعلی حدود 500 دلار بسیار بالاتر از سطح 342 دلار است که در آن سال آغاز شد.

اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH)

در ارزش کل بازار که حدود 276 میلیارد دلار است، سهم اتریوم از بازار کلی رمزنگاری حدود 18 درصد می باشد. ارز بومی در این پلتفرم از نظر فنی اتر نامیده می شود اما در زبان محاوره ای اتریوم نامیده می شود. اتریوم در پلتفرم امور مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi)، به کاربران امکان می دهد تا قراردادهای هوشمندی ایجاد کنند که در صورت برآورده شدن شرایط خاصی به طور خودکار اجرا شوند. حذف اشخاص ثالث همچون بانک ها و کارگزاری ها اتریوم را به یک پلتفرم هیجان انگیز و صرفه جویی در پول تبدیل کرده است. موج رو به افزایش دیفای سبب استفاده بیشتر از این پلتفرم میشود که می تواند برای انتشار ارزهای دیجیتال جدید یا ایجاد و مبادله توکن های غیرقابل تعویض معروف به NFT و دیگر موارد شود.

کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA)

یکی دیگر از ارز هایی که در جواب این سوال “آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است؟” باید داده شود ارز دیجیتال کاردانو می باشد. کاردانو همچون اتریوم یک پلتفرم بلاک چین غیر متمرکز است که از ارز رمزنگاری شده بومی (آدا) استفاده می کند تا تراکنش های امن همتا به همتا را فعال کند. کاردانو سال 2015 توسط چارلز هوسکینسون، بنیانگذار اتریوم، پایه گذاری شد. چارلز هوسکینسون پلتفرم امور مالی غیرمتمرکز را برای تاسیس کاردانو ایجاد کرد. کاردانو با 43 میلیارد دلار پنجمین ارز دیجیتال با ارزش محسوب می شود که در حال حرکت به سوی ایجاد قراردادهای هوشمند است که باید تا پاییز 2021 به طور کامل عملیاتی شوند.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین (DOGE)

نام دوج کوین از نژاد سگ “شیبا اینو” (Shiba Inu) گرفته شده است. در واقع پیش از ایجاد دوج کوین، کلمه “دوج” و تصویر سگ شیبا اینو به‌ عنوان طنز اینترنتی شناخته شده بودند و افراد برای نوشتن متن‌ های خنده‌ دار خود از آنها استفاده می‌ کردند. این ارز دیجیتال امسال حدود 4000 درصد افزایش قیمت یافته است و از نظر ارزش بازار، هشتمین ارز رمزنگاری شده است. قیمت آن در اوایل ماه مه (اردیبهشت) به بیش از 70 سنت رسید، هرچند که از آن زمان عقب نشینی کرده است. قیمت دوج کوین به دلیل گردش بالایی که دارد و ظرفیت نامحدود آن برای استخراج بیشتر، زیر 1 دلار است. همانطور که میدانید تعداد کل بیت کوین ها 21 میلیون است در حالیکه 130 میلیارد دوج کوین در حال حاضر در گردش است و هر سال بلاک های جدیدی برای استخراج این ارز در دسترس است. نرخ هش (هش ریت) دوج کوین نسبت به بیت کوین بالاتر است و به این ترتیب در مقایسه با ارز های برتر مزیت پیدا کرده است.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB)

یکی از مزایای اصلی بایننس کوین این است که مانند بیت کوین، محدودیت زیادی در تعداد توکن های در گردش دارد. تعداد این ارز 200 میلیون است و این دلیل بزرگی است که بایننس کوین به چهارمین ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شود. بایننس کوین ارز بومی صرافی محبوب بایننس است که این ارز تنها در سال 2021 بیش از 700 درصد افزایش قیمت داشته است. بایننس کوین تا زمانی که پلتفرم بسیار محبوب بایننس در حال رشد باشد، چشم انداز صعودی و بسیار خوبی خواهد داشت. بنابراین بایننس کوین پاسخ دیگری است به این سوال که “آینده کدام ارز دیجیتال بهتر خواهد بود؟”.

پولکادات (DOT)

پولکادات (DOT)

ارزهای دیجیتال دارای معیارهای قابل بحث و ذهنی فاندمنتال هستند. معیار های دیگری نیز وجود دارند که باید در خصوص ارز های دیجیتال مورد توجه قرار داد. پولکادات در سال 2016 توسط گاوین وود (یکی از موسسان اتریوم) ایجاد شد و همین اعتبار او به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم باعث شد DOT به یکی از 10 ارز دیجیتال ارزشمند تبدیل شود. یکی از مزایای دات این است که می تواند به عنوان پل ارتباطی بین شبکه ها مورد استفاده قرار گیرد؛ به این معنی که برنامه هایی را می توان در پولکادات ایجاد کرد که به عنوان مثال در هر دو شبکه اتریوم و بیت کوین کار می کنند. به عنوان یکی از ارزهای رمزنگاری شده که پس از پیشگامان در این صنعت ایجاد شده است، ویژگی های آن مقیاس پذیرتر و سریعتر از نسخه های قبلی آن است.

لایت کوین (LTC)

لایت کوین (LTC)

اینکه بدانیم آینده ی کدام ارز دیجیتال بهتر است چندان هم سخت نیست چرا که در اینجا لایت کوین با قرار گرفتن در رتبه ی ششم ارز دیجیتال بزرگ جهان، این موضوع را برای ما روشن ساخته است. لایت کوین که در سال 2011 راه اندازی شد، یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده بود که راه بیت کوین را دنبال کرد و اغلب از آن به عنوان “نقره ای در برابر بیت کوین طلایی” یاد می شود؛ به این معنی که لایت کوین نقره ی دنیای ارز های دیجیتال است. این ارز توسط چارلی لی، فارغ التحصیل موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و مهندس سابق گوگل ایجاد شده است.

لایت کوین بر اساس یک شبکه پرداخت منبع باز است که توسط هیچ مرکزی کنترل نمی شود و از الگوریتم اسکریپت (scrypt) به عنوان اثبات کار استفاده می کند. اگرچه لایت کوین از بسیاری جهات شبیه بیت کوین است اما سرعت تولید بلاک سریع تری دارد و بنابراین زمان تایید تراکنش آن نیز به نسبت بیت کوین سریع است. به غیر از توسعه دهندگان، تعداد زیادی از معامله گران نیز لایت کوین را می پذیرند. از ژانویه (دی) 2021، ارزش بازار لایت کوین 10.1 میلیارد دلار و ارزش هر توکن آن 153.88 دلار است که آن را به ششمین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان تبدیل کرده است.

استلار (XLM)

استلار (XLM)

استلار یک شبکه بلاکچین باز است که ساخته شده تا راه حل های سازمانی را با اتصال موسسات مالی و با هدف انجام معاملات بزرگ ارائه دهد. اکنون می توان معاملات بزرگی بین بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری (معمولا چندین روز طول می کشد، شامل تعدادی از واسطه ها می شود و هزینه قابل توجهی دارد) را فوری و بدون واسطه انجام داد و این کار برای افرادی که معامله می کنند هزینه بسیار کمی دارد.

در حالی که استلار خود را به عنوان یک بلاکچین برای معاملات نهادی معرفی کرده است اما همچنان یک بلاک چین باز است که می تواند برای هر کسی قابل استفاده باشد. این سیستم امکان انجام معاملات برون مرزی بین هر ارز را فراهم می کند. لومن (XLM) ارز بومی استلار است. این شبکه از کاربران می خواهد که با در اختیار داشتن لومن در شبکه معامله کنند.

استلار توسط جد مک ‌کالب (Jed McCaleb) یکی از اعضای بنیانگذار آزمایشگاه ریپل و توسعه دهنده پروتکل ریپل تاسیس شد. ارزش بازار استلار لومنز 8.76 میلیارد دلار است و در حال حاضر ارزش هر استلار 0.37 دلار می باشد.

چین لینک (LINK)

چین لینک

چین لینک توسط سرگئی نازاروف (Sergey Nazarov) و استیو الیس توسعه یافت. چین لینک یک شبکه اوراکل غیر متمرکز است که شکاف بین قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای اتریوم و داده های خارج از آن را پر می کند. بلاک چین ها خودشان نمی توانند به طور امن به برنامه های خارجی متصل شوند. اوراکل های غیر متمرکز چین لینک به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد تا با داده های خارجی ارتباط برقرار کنند در نتیجه قراردادها بر اساس داده هایی که اتریوم نمی تواند به آنها متصل شود، اجرا خواهند شد.

سولانا (SOL)

سولانا (SOL)

سولانا (Solana) شبکه ای است بر اساس بلاک چین در مقیاس وب که برنامه ها و بازارهای سریع، ایمن، مقیاس پذیر و غیرمتمرکز را ارائه می دهد. هدف اصلی پروژه سولانا در واقع پشتیبانی سریع از نرم‌افزار های بلاک چین برای سیستم‌ های مالی در سطح بین المللی می باشد.

آناتولی یاکوونکو در سال 2017 بستر سولانا (SOL) را راه اندازی کرد. او پیش از تأسیس سولانا در کوالکام فعالیت می کرد و با توجه به تجربه قبلی ای که در Dropbox به عنوان مهندس نرم افزار داشت، در رابطه با الگوریتم های فشرده سازی بسیار با تجربه است. او به همراه اریک ویلیامز، سولانا CTO و ولف فیتزجرالد به ایجاد فرایند جدیدی برای مقابله با مشکلات تولید سنتی که در بلاک چین و بیت کوین و اتریوم وجود داشت پرداختند.

آنها در تلاش هستند تا پروتکل قابل اعتماد و توزیع شده ای را ایجاد کنند که مقیاس پذیری بیشتری را فراهم کند. اکنون سازمان های برتر جهان همچون اپل، کوالکام، اینتل، گوگل، مایکروسافت، توییتر و دیگر موارد از این تیم پشتیبانی می کنند. توجه بسیاری از سرمایه گذاران مانند سرمایه مولتی کوین، بنیاد سرمایه، SLOW Capital ،CMCC Global و غیره به سولانا جذب شده است.

اکسی اینفینیتی (AXS)

اکسی اینفینیتی (AXS)

اکسی اینفینیتی یک بازی کلکسیونی مبتنی بر بلاک چین اتریوم می باشد که از سال 2018 تا به حال کاربران بسیاری را به خودش جذب کرده است. استارت آپ Sky Mavis که در ویتنام مستقز است ایده این بازی را ارائه کرده و این بازی در اتریوم با هدف تبدیل شدن به یک بازی محبوب راه اندازی شده است.

ارز دیجیتال Axie Infinity Shard یا توکن AXS توکن بومی اکوسیستم اکسی اینفینیتی می باشد. AXS در نوامبر سال 2020 راه اندازی شد و یک توکن حاکمیت ERC-20 است. از طریق انجام بازی می توان توکن های AXS را خریداری، معامله یا کسب کرد.

سخن پایانی

با معرفی این 12 ارز می توان گفت که تا حدودی به این سوال که “آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است؟” پاسخ داده ایم. شما نیز می توانید با بررسی تحلیل هایی که برای هر یک از این ارز ها در دسترس است انتخاب خود را کرده و سرمایه گذاری موفقی داشته باشید. در اینجا لیست تمامی این 12 ارز برتر سال 2021 که به معرفی هر یک از آنها پرداختیم را آورده ایم:

 1. بیت کوین (BTC)
 2. بیت کوین کش (BCH)
 3. اتریوم (ETH)
 4. اردانو (ADA)
 5. دوج کوین (DOGE)
 6. بایننس کوین (BNB)
 7. پولکادات (DOT)
 8. لایت کوین (LTC)
 9. استلار (XLM)
 10. چین لینک (Link)
 11. اکسی اینفینیتی (AXS)
 12. سولانا (SOL)

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ایوب
ایوب
2 سال قبل

در مورد ارز Alchemy توضیح دهید ممنون می شوم

پرستو کاشانی
پاسخ به  ایوب
2 سال قبل

با سلام و احترام و تشکر از حسن توجه شما. در اولین فرصت.