افزایش 4000 درصدی توکن دوج ایلان مارس

افزایش تقریباً 4000 درصدی توکن دوج ایلان مارس (ELON) در یک ماه اخیر

کریپتوکارنسی که نام آن از نام کارآفرین آمریکایی و مدیرعامل شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک برگرفته شده است، افزایش شدیدی را شاهد بوده  است و می توان گفت تنها در یک ماه گذشته معادل 3,780 درصد رشد کرده است.

توکن دوج ایلان مارس (ELON) در روز شنبه به قیمت 0.00000233 دلار رسید و سقف قیمت جدید خود را در این سطح به ثبت رساند. این در حالی است که این ارز دیجیتال، ماه گذشته را با قیمت 0.00000005 دلار آغاز کرد.

این حرکت صعودی چشمگیر، مجموع ارزش بازار Dogelon Mars را در تاریخ 1 اکتبر (9 مهر) از نزدیک 26 میلیون دلار به 1.19 میلیارد دلار در 30 اکتبر (8 آبان) رساند. بدین ترتیب، این افزایش قیمت رخ داده، باعث شد این رمز ارز در رتبه 92 برترین کوین های بازار از حیث مارکت کپ قرار گیرد.

نمودار قیمت ELON
نمودار قیمت ELON – منبع: TradingView

چه چیز باعث این جهش فوق العاده شد؟

بخش اعظمی از سودی که دوج ایلان مارس در ماه اکتبر شاهد آن بود، در تاریخ  29 و 30 اکتبر یعنی 7 و 8 آبان به ثبت رسیده است؛ زمانی که پس از لیست شدن این توکن در پلتفرم های OKEx و Crypto.com، میزان 200 درصد افزایش قیمت شام حال این کوین گردید.

توییتر دوج ایلا مارس

این رشد تحسین برانگیز توکن ELON مصادف شد با افزایش معاملات و محبوبیت دیگر میم کوین های مشابه دوج کوین (DOGE).

قطعا نام آشنا ترین این موارد، توکن شیبا اینو (SHIB) می باشد که با هدف کنار زدن DOGE وارد بازار شده است و در ماه گذشته 850 درصد افزایش قیمت را شاهد بوده است. ضمن این که این کوین توانست مارکت کپ خود را به 38.50 میلیارد دلار برساند و حتی از رقیب خود یعنی دوج کوین هم سبقت بگیرد.

برترین میم کوین های بازار
برترین میم کوین های بازار – منبع: Coinmarketcap

در دیگر موارد مشابه، ارز SAMO با افزایش 2,925 درصدی به مارکت 458 میلیون دلاری رسید. توکن HOGE هم معادل 2,923 درصد افزایش قیمت را شاهد بود؛ این جهش های چند هزار درصدی ذکر شده، همه در یک ماه گذشته رخ داده است.

قیمت توکن ELON با یک اصلاح 30 درصدی رو به رو شد و بدین ترتیب یک شبکه نزولی موازی را تشکیل داد که به شکل یک پرچم گاوی (Bull Flag) می باشد؛ این وضعیت معمولاً نشانه ای از ادامه سیر صعودی است.

پرچم گاوی

پرچم گاوی زمانی شکل می گیرد که قیمت بعد از یک جهش چشمگیر، با اصلاح و ثبات قیمتی پایین تر روبرو می شود که به Flagpole معروف است. معمولاً تریدر ها تخمین می زنند که قیمت از سطح بالایی پرچم فراتر خواهد رفت و به اندازه ارتفاع میله پرچم، اوج می گیرد.

از طرفی دیگر، اگر قیمت به زیر سطح پایینی پرچم برسد و با حجم معاملات بالا همراه باشد، آنوقت ریسک منحل شدن سیر صعودی نیز افزایش می یابد. در این شرایط قیمت ELON می تواند تا 0.00000140 دلار سقوط کند.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

3.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments