آیا بیت کوین می تواند به بالا 26 هزار دلار برسد؟ | بررسی داده ها و نظر کارشناسان

آیا بیت کوین می تواند به بالا 26 هزار دلار برسد؟ بررسی داده ها و نظر کارشناسان

بیت کوین (BTC)، بزرگترین دارایی دیجیتال جهان، در روز گذشته گذشته 18 درصد پامپ شد و سطح قیمت 26 هزار دلار را شکست. این افزایش پس از کاهش تورم در ماه فوریه رخ داد. با این حال، نرخ تورم در ماه فوریه افزایش یافت اما مطابق با انتظارات بود.

اعلام نرخ CPI

بر اساس گزارش ها، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در این ماه 0.4 درصد افزایش یافت و نرخ تورم سالانه را در 6 درصد نگه داشت. این اطلاعات کلیدی در مورد سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ارائه می دهد. با این حال، آخرین داده ها دقیقاً همان چیزی بود که Dow Jones تخمین زده بود.

نرخ اصلی CPI در ماه فوریه 0.5% افزایش یافت و در 12 ماهانه به 5.5% رسید. در همین حال، انتشار ماهانه آن کمی بالاتر از 0.4 درصدی که انتظار می رفت افزایش یابد، ثبت شد.

قیمت بیت کوین بین 12 تا 14 مارس 28 درصد افزایش یافت و به 26500 دلار رسید که بالاترین سطح از ژوئن 2022 است. برخی ممکن است این افزایش را به افزایش 6 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نسبت به سال به سال در فوریه نسبت دهند، حتی اگر رقم مطابق با انتظارات بود.

نرخ تورم به پایین ترین سطح خود از سپتامبر 2021 رسیده است که یک اتفاق مثبت می باشد، اما تلاش فدرال رزرو ایالات متحده برای کاهش این شاخص به 2٪ را تأیید نمی کند. به احتمال زیاد، بازارهای ریسک پذیر، مانند سهام و ارزهای دیجیتال، پس از بهبود سهام بانک های منطقه ای از پایین ترین سطح خود در 13 مارس، افزایش یافتند.

🔺در ادامه بیایید به معیارهای مشتقات نگاهی بیندازیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار چگونه به معامله می پردازند.

بررسی عملکرد معامله گران مارجین

معاملات مارجین بینشی در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را برای افزایش موقعیت خود قرض کنند.

به عنوان مثال، می توان با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، شانس سود خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت‌کوین تنها می‌توانند در مقابل ارز دیجیتال شرط‌بندی کوتاه مدت کنند.

نرخ وام معاملات مارجین

از 13 مارس، نسبت وام معاملات مارجین معامله گران OKX بالاتر از 35 بوده است که نشان دهنده عدم تطابق قابل توجهی با معاملات Long بیت کوین است. رسیدن این عدد به بالای 40 غیر معمول است و ناشی از هزینه استیبل کوین بالای 25 درصد در سال است.

⁉️برای تایید اینکه آیا معامله گران حرفه ای به طور موثری انتظار افزایش بیشتر قیمت را دارند، باید به بازارهای اختیار یا همان معاملات آپشن بیت کوین مراجعه کرد.

معامله گران آپشن به دور از هیجان هستند

معامله گران همچنین باید بازارهای آپشن را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا اصلاحات اخیر باعث شده است که سرمایه گذاران ریسک گریز کمتری داشته باشند. انحراف دلتا 25% نشانه ای گویا است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا و پایین هزینه اضافی می پردازند.

این اندیکاتور گزینه‌های Call مشابه (خرید) و Put (فروش) را مقایسه می‌کند و وقتی ترس رایج باشد، مثبت می‌شود، زیرا نرخ پریمیموم برای گزینه‌های فروش بالاتر از نرخ پریمیوم برای گزینه‌های خرید است.

به طور خلاصه، اگر معامله‌ گران کاهش قیمت بیت‌ کوین را پیش‌بینی کنند، معیار انحراف به بالای 8 درصد افزایش می‌یابد و هیجان عمومی دارای انحراف منفی 8 درصدی است.

شاخص شیب دلتا

در 13 مارس، زمانی که بیت کوین از سطح مقاومت 22000 دلاری عبور کرد، ریسک سنج اصلی گزینه های BTC از منطقه ترس خارج شد که برای سه روز وجود داشت. از آنجایی که معامله‌گران گزینه ارزیابی ریسک یکسانی را به استراتژی‌های صعودی و نزولی اختصاص دادند، شیب دلتای ۲۵ درصدی وارد یک منطقه خنثی شد.

با این حال، نتیجه گیری اینکه انحراف منفی 5 درصدی که به طور خلاصه در 14 مارس مشاهده شد، نشان دهنده خوش بینی یا خوش بینی بیش از حد است، نادرست است. تحلیلگران و صاحب نظران اغلب از اسلحه می پرند و بازگشت سریع را جشن می گیرند، اما هر چیزی بین 8- تا 8+ درصد در منطقه خنثی باقی می ماند.

با توجه به قیمت گذاری قراردادهای اختیار معامله، داده های مشتقات نشان می دهد که معامله گران حرفه ای موقعیت های خرید خود را با استفاده از بازارهای حاشیه حفظ کردند و از موضع نزولی خود در 13 مارس خارج شدند. با توجه به بهبود شرایط بازار اقتصاد کلان، گاوهای بیت کوین در موقعیت خوبی قرار دارند تا قیمت را به بالای 26000 دلار هدایت کنند.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments