احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار در آستانه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی

احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار در آستانه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی

نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) به مسائل دوگانه مهار تورم و جلوگیری از یک بحران بانکی بزرگتر می پردازد.

بحران جاری بانکی همراه با نگرانی‌های کلان اقتصادی در ایالات متحده احتمالاً می‌تواند نتایج مطلوبی را برای بازار کریپتو در نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال ایجاد کند. هنگامی که کمیته فدرال رزرو ایالات متحده در 21 و 22 مارس 2023 تشکیل جلسه دهد، پنل بانک مرکزی هدف بزرگ خود را برای کاهش تورم، 2 درصد در نظر خواهد گرفت. با این حال، یک چالش فوری در قالب بحران بانکی با سقوط بانک Silicon Valley در هفته گذشته ایجاد شد.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در فوریه 2023 به میزان 0.4 درصد و نسبت به سال قبل 6 درصد افزایش یافت. اما شاخص KBW Nasdaq Bank که یک شاخص سهام در بخش بانکی است، در دو هفته گذشته به دلیل احساس ترس سرمایه گذاران سایر بانک ها، 27.62 درصد افزایش یافت.

افزایش نرخ بهره بانک مرکزی

نتیجه نشست FOMC باید به موضوع دوگانه مهار و کاهش نرخ تورم بپردازد و در عین حال از یک بحران بانکی بزرگتر جلوگیری کند، بحرانی که می تواند برای سایر صنایع کشور مضر باشد. ابزار CME FedWatch که نرخ هدف فدرال را در نشست آتی FOMC اندازه گیری می کند، احتمال افزایش 25 واحدی (63٪) را بیشتر از سناریوی “بدون افزایش” پیش بینی می کند. در این زمینه، تحلیلگران بر این باورند که افزایش 25 واحدی نرخ بهره و به دنبال آن احساسات فدرال رزرو می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از نقطه عطف 30000 دلار شود. Ted، یکی از علاقه مندان به بیت کوین، گفت که در چنین سناریویی در هفته آینده ممکن است رخ دهد.

اگر هفته آینده شاهد افزایش 25 واحدی فدرال رزرو باشیم، از دیدن معامله بیت کوین بالای 30 هزار تعجب نخواهم کرد.

با این حال، با توجه به روند قیمت BTC در اطراف جلسات قبلی FOMC، این ارز دیجیتال ممکن است قبل از جلسه اصلاحاتی را شاهد باشد.

منبع: کوین گیپ

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments