تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر با پتانسیل جهش قیمت در این هفته (11 اردیبهشت 1402)

تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر با پتانسیل جهش قیمت در این هفته (11 اردیبهشت 1402)

اگر قیمت بیت کوین به بالای 30000 دلار برسد، چندین آلتکوین مانند SOL، ATOM، ICP و HBAR در موقعیت مناسبی برای یک رالی خاص خود قرار دارند.

دارایی های پرخطر به طور جزئی روند صعودی خود را در آوریل افزایش دادند. شاخص S&P 500 در ماه آوریل حدود 1.5 درصد افزایش یافت در حالی که بیت کوین در مسیر پایان ماه با افزایش بیش از 4 درصدی قرار دارد. آیا این رالی می تواند در ماه مه ادامه یابد یا زمان عقب نشینی فرا رسیده است؟

اگر مشکلات بانکی ایالات متحده تشدید شود، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است با چالش های روبرو شود. باب میشل، مدیر ارشد سرمایه گذاری JPMorgan Asset Management در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که بعید است که آشفتگی در First Republic Bank فقط به بانک محدود شود و می تواند یک اثر دومینو ایجاد کند.

اگر این اتفاق بیفتد، بازارهای سهام ایالات متحده ممکن است شاهد اصلاح باشند. با این حال، پیش بینی واکنش بیت کوین به چنین بحرانی دشوار است، زیرا در چند روز گذشته، در حالی که مشکلات بانکی قدیمی بیشتر شده بود، بیت کوین افزایش قیمت خوبی را تجربه کرد. اما در صورت وقوع یک تحول بزرگ در بخش بانکی ایالات متحده، ممکن است بیت کوین نیز دیر یا زود با اصلاح مواجه شود.

⁉️در کوتاه مدت، بیت کوین و آلتکوین های منتخب در حال نشان دادن قدرت خود با پتانسیل جهش قیمت هستند. بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال را که ممکن است در چند روز آینده بهتر عمل کنند، مطالعه کنیم.

بیت کوین (BTC)

پس از دو روز معاملات کم نوسان بیت کوین، گاوها در تلاش هستند تا برتری خود را در 30 آوریل ثابت کنند.

چارت روزانه بیت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28783 دلار) به تدریج شروع به افزایش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت قرار دارد که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر گاوها قیمت بیت کوین را به بالای 30000 دلار برسانند، جفت BTC/USDT ممکن است به منطقه مقاومت 31000 دلار تا 32400 دلار صعود کند. خریداران ممکن است در این منطقه با مقاومت قابل توجهی روبرو شوند، اما در صورت عبور از آن و شکست قیمت رو به بالا، این جفت می تواند تا 40000 دلار افزایش یابد.

🔺میانگین متحرک ساده 50 روزه (28026 دلار) حمایت مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر قیمت بیت کوین به زیر این سطح سقوط کند، خرس‌ها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند این جفت ارز را به 25250 دلار کاهش دهند.

چارت چهار ساعته بیت کوین

🔰خرس ها سعی کردند این جفت را به زیر 20-EMA ببرند، اما گاوها در موضع خود ایستادند. این ممکن است خرید بیت کوین بیشتری را به خود جلب کرده باشد و گاوها در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 30000 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، بیت کوین می تواند تا 30500 دلار یا حتی 31000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 20-EMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها نزدیک به سطوح مقاومت پیش رو فروخته می‌شوند. ممکن است جفت به 50-SMA برود.

گاوها سعی خواهند کرد از این سطح محافظت کنند، اما اگر خرس ها بر آنها غلبه کنند، توقف بعدی احتمالاً 27000 دلار خواهد بود. خریداران احتمالا با تمام توان از منطقه بین 27000 تا 25250 دلار دفاع خواهند کرد.

سولانا (SOL)

گاوها به سولانا اجازه ندادند در طول آخرین مرحله اصلاحی به زیر خط روند نزولی بازگردد، که نشان دهنده تقاضا و خرید سولانا در سطوح پایین تر است.

چارت روزانه سولانا

خریداران در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت مقاومت پیش رو 27.12 دلار برسانند. این مقاومت کلیدی در کوتاه مدت باقی می ماند زیرا اگر گاوها قیمت را بالاتر از این سطح حفظ کنند، جفت SOL/USDT ممکن است به سمت 39 دلار افزایش یابد.

💢این دیدگاه صعودی می‌تواند در کوتاه‌ مدت باطل شود، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد. این جفت پس از آن می تواند به حمایت حیاتی در 18.70 دلار سقوط کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، این نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده بزرگ بین 18.70 تا 27.12 دلار نوسان کند.

چارت 4 ساعت سولانا

میانگین‌های متحرک در نمودار چهار ساعته شروع به افزایش کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد خریداران کنترل دارند. خرس‌ها در تلاشند تا بهبود را در 24 دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت ممکن است شتاب بیشتری بگیرد و به سمت 25.50 دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند از تجمع جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر قیمت شروع به کاهش کرد، 50-SMA سطح پشتیبانی برای تماشا در اینجا خواهد بود.

اتم (ATOM)

سایه کندل بسته شده در نمودار ارز اتم در تاریخ 26 آوریل نشان می دهد که گاوها با خرید ارز اتم به شدت از حمایت 10.20 دلار دفاع می کنند.

چارت روزانه اتم

خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک قرار داده اند و سعی خواهند کرد به خط روند نزولی برسند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا شکستن و بسته شدن در بالای آن درهای رالی احتمالی را به 13.50 دلار و سپس به 15.50 دلار باز می کند.

از سوی دیگر، اگر جفت ATOM/USDT جهت خود را از خط روند نزولی معکوس کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای تشکیل یک الگوی مثلث نزولی هستند. کاهش کمتر از میانگین های متحرک شرایط را برای آزمایش مجدد احتمالی 10.20 دلار باز می کند.

چارت 4 ساعته اتم

20-EMA در نمودار چهار ساعته افزایش یافته است و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید است که نشان می دهد گاوها کنترل دارند. یک مانع کوچک در 12.13 دلار وجود دارد، اما احتمالاً از آن عبور خواهد شد. ممکن است قیمت ATOM برای آزمایش خط روند نزولی افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت از 12.13 دلار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت را به زیر 20-EMA بیاورند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که خریداران ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت با خطر سقوط به 50-SMA مواجه می شود.

اینترنت کامپیوتر (ICP)

ارز اینترنت کامپیوتر در 26 آوریل به زیر SMA 50 روزه (5.38 دلار) سقوط کرد، اما ثابت شد که این یک تله خرس است. قیمت در 27 آوریل افزایش یافت و یک بهبود قوی را آغاز کرد.

چارت روزانه icp

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.74 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است، که نشان می دهد گاوها یک مزیت جزئی دارند. اگر قیمت از سطح فعلی فاصله زیادی نداشته باشد یا از متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند، نشان می دهد که گاوها در حال خرید ارز ICP با کاهش قیمت ها هستند.

این امر چشم انداز یک رالی را به سمت خط روند نزولی افزایش می دهد، جایی که خرس ها دوباره دفاعی قوی خواهند داشت. از جنبه منفی، یک سقوط زیر SMA 50 روزه، مزیت را به نفع خرس‌ها خواهد کرد.

چارت 4 ساعته icp

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که جفت ICP/USDT در مرحله اصلاحی است. اولین پشتیبانی در 20-EMA است که نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% 6.14 دلار است. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، جفت ممکن است تا 7.23 دلار و در نهایت به 7.70 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت بیشتر سقوط کند و به زیر 20-EMA برسد، نشان می دهد که گاوهای کوتاه مدت ممکن است سود رزرو کنند. این می تواند قیمت را به 50-SMA بکشد، که نزدیک به سطح 61.8% اصلاحی 5.72 دلار است.

هدرا (HBAR)

خرس ها بارها سعی کردند هدرا را به زیر 0.06 دلار برسانند، اما گاوها با خرید هدرا در موضع خود ایستادند. شکست در عبور از حمایت، خریدارانی را جذب خواهد کرد که سعی می کنند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند.

چارت روزانه HBAR

متحرک نمایی 20 روزه (0.06 دلار) در حال کاهش است و RSI به بالای نقطه میانی صعود کرده است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت قرار دهند، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد و جفت HBAR/USDT می‌تواند تا مقاومت پیش رو در 0.08 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال می‌مانند. که احتمال شکست به زیر 0.06 دلار را افزایش می دهد.

چارت 4 ساعته HBAR

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها میانگین‌های متحرک را به حمایت تغییر داده‌اند و یک حرکت صعودی را آغاز کرده‌اند که احتمالاً به خط مقاومت می‌رسد. انتظار می رود این سطح به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما در مسیر نزولی، اگر این جفت از 20-EMA عقب نشینی کند، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در نزول خواهد بود.

سپس ممکن است جفت از خط مقاومت شکسته شود و سفر خود را تا 0.07 دلار و متعاقباً به 0.08 دلار آغاز کند. اگر خرس ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید به سرعت قیمت HBAR را به زیر میانگین های متحرک بکشند.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments