تریدر

بهترین تریدر های ایران و جهان

اغلب کسانی که در ابتدای راه ترید قرار دارند، به دنبال لیستی از بهترین تریدر های ایرانی و خارجی هستند تا بتوانند با استفاده از تحلیل های ارائه شده توسط این افراد، سود بیشتری بدست آورند. لذا در این مقاله به تعدادی از بهترین تریدر های جهان و بعد از آن به بهترین تریدرهای ایران اشاره می کنیم.

بهترین تریدر های جهان

برای پاسخ به این سوال که چه کسی بهترین تریدر جهان است، بایستی چند مورد خاص را در نظر بگیریم و متغیر های زیر را در فرد مورد نظر ارزیابی کنیم:

  • سود های بلند مدت دارایی های مدیریت شده
  • میزان دارایی های مدیریت شده
  • میزان کاهش سرمایه ‌گذاری در معاملات مختلف
  • تداوم بازدهی (سود دهی)
  • ثروت شخصی که از طریق معاملات به دست می آید

ثروتمندترین و بهترین تریدرهای جهان برای پرداخت قبوض یا خرید مواد غذایی یا حتی اجاره ماهانه حساب خود معامله نمی کنند، آنها میلیاردها دلار برای رشد سرمایه مشتریان خود در طولانی مدت مدیریت می کنند. بیشتر آنها برای موقعیت های بلند مدت ترید می کنند و معاملات روزانه محدودی انجام می دهند. اما تعداد کمی از شرکت ها از برنامه های معاملاتی با فرکانس بالا برای معاملات روزانه و اسکالپینگ (ترید لحظه ای) استفاده می کنند.

بهترین تریدرهای جهان نه تنها برای کسب درآمد در هر ماه تحت فشار هستند بلکه آنها باید مشتریان خود را از عملکرد خویش راضی نگه دارند تا سرمایه های شخصی خود را حذف نکنند.

منطقیست که بهترین تریدرهای جهان، ثروتمندترین افراد نیز هستند زیرا به دلیل پارامتر های ذکر شده به آنها پاداش داده می شود و ثروت آنها مانند کارت کسب امتیاز است.

جورج سوروس

George Soros

جورج سوروس متولد مجارستان (1930) رئیس Soros Fund Management است که یکی از موفق ترین شرکت ها در تاریخ صنعت صندوق های سرمایه گذاری می باشد. او در سال 1992 به عنوان “فردی که توانست بانک انگلیس را شکست دهد” شناخته شد چرا که توانست در یک فروش کوتاه 10 میلیارد دلاری، یک میلیارد دلار سود بدست آورد. جورج سوروس از بازماندگان هولوکاست است که جزو پولدارترین افراد دنیا نیز می باشد.

Paul Tudor Jones

Paul Tudor Jones

پول تودور جونز متولد 1954 و اهل ایالات متحده آمریکاست. مجله فوربز در سال 2019 ثروت خالص او را بیش از 5 میلیارد دلار براورد کرده است. پل تودور جونز بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری Tudor است که یکی از برترین صندوق های سرمایه گذاری جهان محسوب می شود. اگرچه او یکی از بهترین تریدرهای جهان است اما با کسب سود 100 میلیون دلاری در سقوط بازار سال 1987، در میان مردم بدنام شد. او توانست دوشنبه سیاه را پیش بینی کند و در زمانی که بسیاری از افراد ورشکست شدند، اما 22 درصد رشد در صنایع شرکت های خود را شاهد بود.

Steven Cohen

Steven Cohen

دارایی خالص استیو کوهن در سال 2020 حدود 14 میلیارد دلار برآورد شده است. او SAC Capital را اداره می کرد که یکی از موفق ترین صندوق های مالی در تمام دوران بود. البته استیو کوهن، پس از آنکه صندوقش به جرم ترید داخلی مجرم شناخته شد، مجبور شد SAC Capital را ببندد. او 1.8 میلیارد دلار جریمه شد. پس از مدتی و با اتمام دوره محدودیت ها در سال 2018 با شرکت Point72 به عرصه تجارت بازگشت.

Richard Dennis

Richard Dennis

ریچارد ج.دنیس (متولد 1949) به عنوان یک تاجر بسیار موفق مستقر در شیکاگو، جای خود را در دنیای تجارت باز کرده است. گفته می شود که وی طی ده سال از ترید و قمار 200 میلیون دلار ثروت بدست آورده است. ریچارد دنیس به همراه شریک خود wiliam Eckhardt شرکت Turtle Trading را راه اندازی کرده اند. از ضرر هایی که او در طی این سال ها متقبل شده است می توان به از دست دادن ده میلیون دلار در سقوط بازار در سال 1987 و همچنین 40 میلیون دلار دیگر در سال بعد از آن اشاره کرد.

John Paulson

John Paulson

جان پالسون متولد 1955 است و به عنوان سرمایه گذار و مدیر صندوق سرمایه گذاری Paulson & co شناخته می شود. یکی از موفقیت های چشمگیر او به سال 2007 باز می گردد. او در این سال با پیش بینی درست وضعیت مسکن، بر ضد وام های مسکن سرمایه گذاری کرد و فقط از همین سرمایه گذاری حدود 4 میلیارد دلار سود بدست آورد.

Nicholas Leeson

Nicholas Leeson

نیکلاس لیسون (متولد 1967) تاجر سرکشی است که معروف است باعث سقوط بانک Barings شده است. او در سال 1995 بیش از 800 میلیون پوند سرمایه بانک را از طریق معاملات متقالانه از دست داد. پس از این اتفاق متواری شد اما بعد از اینکه فهمید اقداماتش باعث فروپاشی بانک شده است، سعی کرد به لندن بازگردد تا خود را تسلیم پلیس انگلیس کند. اما در آلمان دستگیر شد و درخواست استرداد وی رد شد. لیسون چهار سال در زندان سنگاپور به سر برد اما بعدا برگشت و مدیر عامل باشگاه فوتبال ایرلند شد.

Stanley Druckenmiller

Stanley Druckenmiller

استنلی دراکن میلر از فیلادلفیا، فعالیت مالی خود را از سال 1977 در سمت کارآموز مدیریت در بانک پیتسبورگ آغاز کرد. پس از موفقیت سریع، در سال 1981 او شرکت خود را به نام Duquesne Capital Management تاسیس کرد. برای مدتی سرمایه های جورج سوروس را مدیریت کرد. بهترین سالهای کاری او بین سالهای 1988 تا 2000 بود که مدیریت Quantum fund را بر عهده داشت. در سال 2000 او به شرکت خود (Duquesne) بازگشت و در حال حاضر تمام وقت در آنجا کار می کند. علاوه بر این اون یک سازمان غیر انتفاعی نیز تاسیس کرده است که به آموزش افراد در هر سنی می پردازد.

بهترین تریدر های ایرانی

زمانی که صحبت از بهترین تریدر های ایرانی به میان می آید، ذکر چند نام خاص در این رشته بسیار سخت می شود چرا که هیچ منبع موثقی در این زمینه وجود ندارد. ضمن آنکه با گسترش شبکه های مجازی مانند اینستاگرام یا یوتیوب، حتی تریدرهای تازه کار نیز این فرصت را پیدا کرده اند که تئوری ها و تحلیل های خود را به راحتی برای دیگران عرضه کنند. به عبارت بهتر هرکس پلتفرم خود را دارد و سعی می کند خود را بهترین معرفی کند.

آقایان نیما آزادی، بهزاد بهزادی و ابوناچی از جمله کسانی هستند که در زمینه ترید از سالیان طولانی فعالیت کرده اند و اکنون نیز به عنوان اساتید این حوزه، ویدیو های آموزشی خود را منتشر می کنند. اگرچه پی98 نمی تواند عملکرد این عزیزان را به طور صد درصدی تایید کند اما میزان جست و جوی نام این افراد در سطح اینترنت نشان می دهد که می توان از این افراد به عنوان راهنمای مسیر استفاده کرد.

مهم ترین نکته ای که در زمینه تریدر ها و پیروی از آنها در نظر گرفت : بررسی دقیق بیوگرافی و اطلاعات آکادمیک آنها می باشد. به طور واضح تر قبل از اینکه سرمایه خود را برای ترید به یک تریدر واگذار کنید:

  • سطح دانش خود را در زمینه ترید بالا ببرید تا مقدمات ترید را متوجه شوید و بتوانید به عملکرد کسی که سرمایه شما را در دست گرفته است، نظارت داشته باشید.
  • به طور دقیق و رسمی از گذشته، مدارک دانشگاهی و بیوگرافی تریدر مورد نظر اطلاع پیدا کنید.
  • هیچ گاه تمام سرمایه خود را به یک تریدر واگذار نکنید. به این موضوع که حتی یک درصد ممکن است تمامی دارایی شما صفر شود، بیاندیشید و راه برگشتی برای خود باقی گذارید.
  • فریب تعداد لایک ها، فالوور ها و یا ممبر های کانال تلگرامی را نخورید. عملکرد تریدرها را بررسی کنید و در بازه ای مشخص دقیقا متوجه شوید که آیا پیش بینی هایی که از وضعیت بازار ارائه می دهد، دقیق و درست است یا خیر؟
  • هیچ روش سرمایه گذاری به شما سود ثابت و بالا نمی دهد. پس هر زمان صحبت از سود ماهانه و ثابت به میان آمد، شک نکنید که یک پروژه کلاهبرداری در میان است.

به نظر شما کدام تریدرهای ایرانی موفق هستند؟ به چه دلیل این تریدرها را موفق می دانید؟ در بخش دیدگاه ها نظر خود را در زمینه بهترین تریدرهای ایرانی با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
روح الله درستی
روح الله درستی
1 سال قبل

پراس اکشن از صفر تا صد

عباس
عباس
2 سال قبل

سلام و درود .
بنده می توانم در مبحث باینری اپشن در برایند یک ماهه از هشتاد درصد تا نود درصد ترید موفق داشته باشم. شماره بنده
——————-

Mastan
Mastan
پاسخ به  عباس
1 سال قبل

شما اگه این بازدهیته برو برا خودت کار کن نیازی نیست جار بزنی

عباس
عباس
2 سال قبل

سلام اقای رضا حبیبی هم یکی از بهترین تریدرهایی هست که بنده میشناسم

ali
ali
2 سال قبل

تا وقتی یه هیستوری حساب 1 ساله کسی نشان نداده تریدر نیست
پس دروغ ننویس

مسعود اشتری
مسعود اشتری
2 سال قبل

با سلام
امیر تریدر بهترین تریدر در زمینه Gold هست .
حدود یکسال با ایشون کار کردم و نزدیک به ۴۵.۰۰۰ pip در یکسال سود کردم.

محمدجواد
محمدجواد
پاسخ به  مسعود اشتری
2 سال قبل

جک روز اون شیاده پ

محمدجواد
محمدجواد
پاسخ به  مسعود اشتری
2 سال قبل

پیپ سازی میکنه اینا همه میدوننن من خودم یه روز رفتم کانالش بعد خارج شدم مفت نمی ارزه با آرکا گلد باهم یکی اند شیادن دوتاشون عددسازی پیپ سازی فیک میکنن