کسب درآمد از nft

کسب درآمد از NFT | معرفی 5 روش میلیاردر شدن با توکن های غیر مثلی

این روزها در سراسر اینترنت با توکن های nft مواجه می شویم و می بینیم که بیشتر افراد در مورد خرید آنها هیجان زده هستند. سازندگان و سرمایه گذاران این توکن های غیر قابل تعویض، چهره های خیره کننده ای ساخته اند که زندگی آنها را برای همیشه تغییر داده و متحول کرده است. مردم به اندازه روزهای اولیه پیدایش ارزهای دیجیتال، شیدا و مبهوت این توکن ها هستند و پلتفرم های برتر NFT روزانه میلیون ها دلار درآمد دارند. اکنون همه در حال رقابت هستند تا از این شرایط بی بهره نمانند و همراه با این توکن های بی همتا موج سواری کنند. اما اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که اطلاعات زیادی در مورد توکن های ان اف تی ندارید و نمیدانید که از کجا شروع کنید تا از این حوزه سود ببرید، نگران نباشید. ما در این مقاله قصد داریم که به روش های کسب درآمد از NFT بپردازیم.

چگونه از NFT درآمد کسب کنیم؟

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT، تحولی در فضای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند و گامی رو به جلو در اختراع مجدد امور مالی مدرن و سایر صنایع برداشته اند.

پول را می توان با پول دیگری تعویض کرد. زیرا هیچ تفاوتی بین یک دلار و دلار دیگر وجود ندارد. سهام از همان نوع که در یک شرکت وجود دارد و کالاهایی که کیفیت یکسان دارند، اغلب قابل تعویض هستند. اما توکن های ان اف تی که غیر قابل تعویض هستند، دارایی های فیزیکی و دیجیتالی منحصر به فردی مانند یک قطعه هنری، یک آهنگ، یا یک مجموعه درون بازی را نشان می دهند که سرمایه گذاری های دیگر نمی توانند جایگزین آن شوند. هر توکن غیرقابل تعویضی که روی بلاک چین ثبت می‌شود، دارای یک شناسه منحصربه‌فرد است که امکان مبادله یا برابری NFT‌ها را با یکدیگر غیرممکن می‌ سازد. بسیاری از افرادی که به دنبال آیتم های خاص و منحصر به فرد هستند، به این سمت گرایش پیدا کرده اند و مایلند مسیر کسب در آمد خود را به این سو سوق دهند. اگر شما هم از این دسته هستید، در این بخش از مقاله پنج روش کسب درآمد از طریق توکن های ان اف تی را برای شما توضیح می دهیم.

ساخت توکن های ان اف تی و فروش آنها

آیا شما خلاقیت هایی دارید که بخواهید از آنها کسب درآمد کنید؟ شما می توانید با فروش آثار خود به عنوان توکن های NFT درآمد خود را بیشتر کنید. شما می توانید هر چیز دیجیتالی را به عنوان توکن های ان اف تی بسازید و بفروشید. از هنر دیجیتال اصلی، موسیقی، الگوهای رفتاری، ویدیوها گرفته تا کلیپ‌های صوتی و بسیاری موارد دیگر را می توان به توکن های ان اف تی تبدیل کرد. برای آموزش ساخت توکن NFT بدون کارمزد میتوانید به مقاله مشخص شده در بلاگ پی 98 مراجعه کنید.

معامله و خرید و فروش توکن های NFT

شما می توانید توکن های بی همتا ان اف تی را بخرید و آنها را با سود بفروشید و از این طریق به کسب درآمد از NFT بپردازید. Pablo Rodriguez-Fraile، یک مجموعه‌دار هنری ساکن میامی است که در کمتر از 6 ماه، یک اثر هنری دیجیتال Beeple را تقریباً 1000 برابر قیمت اولیه‌اش فروخت! با این حال، همه توکن های ان اف تی به یک شکل ایجاد نمی شوند. برخی از آنها میلیون ها دلار ارزش دارند، در حالی که برخی از آنها کاملا بی ارزش هستند. نمونه ای توکن های NFT ارزشمند که سرمایه گذاران خود را به سود های قابل توجه رسانده اند مجموعه Bore Ape Yacht است.

کسب درآمد از NFT در بازی

در طول سال های اخیر، بازی های زیادی برای کسب درآمد ایجاد شده اند. در این نوع از بازی ها، شما می توانید بازی کنید و در حین بازی پاداش ارزی دریافت کنید. در بازی‌های مبتنی بر بلاک چین می توانید آیتم‌های درون بازی را به‌عنوان توکن های NFT خریداری کرده و آنها را مبادله کنید. در حال حاضر، برخی از این بازی ها، کلکسیون های بسیار ارزشمند در بازار امروز هستند، مانند بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties). در این بازی گربه های مجازی که توکن های بی همتا و منحصر به فرد هستند، با قیمت بیش از 300000 دلار به فروش می رسند. اخیرا بازی های بیشتری عرضه می شوند که توکن های nft مقرون به صرفه تر و ارزان تری دارند. برخی از این بازی ها، حتی کلکسیون های خود را به صورت رایگان به اولین گیمرهای خود می دهند.

استیک کردن  توکن های ان اف تی

در بازار کریپتو، به ذخیره دارایی های دیجیتال و تخصیص آنها به کسانی که مایل به حفظ و نگهداری آنها هستند، استیکینگ می گویند. در مقابل، سهمی از پاداش را به شما می دهند. شما می‌توانید توکن‌های غیر قابل تعویض خود را در سایت‌های مختلف قرار دهید و جایزه بگیرید. یکی از این سایت ها، سایت  Rplanet می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استیکینگ توکن های NFT میتوانید به مقاله مربوطه در لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

سرمایه گذاری در استارتاپ های NFT 

سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، یکی از روش هایی است که شما می توانید به طور غیر مستقیم از توکن های غیر قابل تعویض کسب درآمد کنید. NFT ها ثابت کرده اند که یک روند رمزنگاری سریع نیستند. آنها در صنایع مختلف، کاربردهای متعددی دارند که می توانند دنیا را تغییر دهند. بسیاری از استارت‌آپ‌های نویدبخش NFT وجود دارند که نوآوری‌های بزرگی را در دنیای ارزهای دیجیتال به نمایش می‌گذارند. اگر شما بتوانید روی استارتاپ هایی سرمایه‌گذاری کنید که اولین قدم‌های خود را به سوی آینده‌ای انقلابی برمی‌دارند، قطعا موفق شده اید و حتما سود می کنید.

چون که این روزها نهنگ ها سرمایه گذاری بیشتری بر روی NFT ها می کنند، آنها را وارد جریان اصلی کرده اند. در حال حاضر، بازی، خرید و فروش کلکسیون‌ها و ایجاد توکن های بی همتا ممکن است سرعت را تنظیم کند، اما راه‌های بیشتری وجود دارد که بتوانید از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید. درست مانند هر سرمایه گذاری دیگری، سرمایه گذاری بر روی توکن های ان اف تی نیز ریسک مخصوص به خود را دارد. پس قبل از سرمایه گذاری در این حوزه تحقیق کنید و عاقلانه سرمایه گذاری کنید.

کسب درآمد از nft

چگونه ارزش یک توکن NFT را می توان تشخیص داد؟

در پروتکل‌های دیفای (DeFi)، شما می‌توانید درآمد و پتانسیل رشد یک پروژه را با قیمت توکن و ارزش کل قفل شده آن مقایسه کنید و سپس آن را ارزش‌گذاری کنید، اما اکثر توکن های غیر قابل تعویض به صورت احساساتی ارزش گذاری می شوند و متاسفانه احساسات می‌توانند در یک لحظه تغییر کنند و به همین شکل قیمت یک توکن ان اف تی هم تغییر کند. به عنوان مثال در اوایل این ماه، توکن های ان اف تی بازی کریپتوکیتیز با قیمت متوسط ​​1263 دلار دست به دست می شدند. اما در اواخر ماه مارس بود که این مبلغ به 115 دلار کاهش یافت.

همچنین باید ببینید که واقعاً به چه چیزی پول می دهید. به عنوان مثال، در حوزه هنرهای دیجیتال، یک توکن NFT به شما مالکیت یک توکن منحصر به فرد را می دهد که با هنر در ارتباط است، که شبیه به گواهی اصالت عمل می کند. اما شما حق چاپ این هنر را ندارید و همچنین یک نسخه فیزیکی از آن را دریافت نمی کنید و این امر باعث می شود که دیگران نتوانند آن را کپی یا چاپ کنند.

بلاک چینی که توکن بی همتا NFT بر روی آن ساخته می‌شود نیز بر قیمت آن توکن تأثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه شبکه اتریوم یک شبکه امن و غیر متمرکز است و انتظار می رود به این راحتی ها از بین نرود، کاربران این شبکه برای توکن های ان اف تی مبتنی بر اتریوم حق بیمه پرداخت می کنند. 

درآمد از NFT حقیقت یا حباب؟

برخی از منتقدان بازار ارزهای دیجیتال می گویند که در حال حاضر قیمت‌ توکن های ان اف تی بسیار بالا است و می توان گفت که این یک حباب است و همه انواع توکن های بی همتا بیش از حد ارزش گذاری شده اند. شیدایی در مورد توکن های NFT ممکن است روزی از بین برود و قیمت ها را به سمت پایین بکشاند. 

اما گروهی نیز معتقدند که در حال حاضر، حداقل یک بخش از توکن های NFT به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرند و آن توکن های منحصر به فرد در بازی های بلاک چین است به همین دلیل کسب درآمد از NFT در این حوزه بسیار سودآور است. با این حال در نظر داشته باشید که هنوز در روزهای اولیه عرضه توکنهای ان اف تی هستیم و واقعا هیچ کس نمی داند که بازار این توکن ها به چه شکل پیش میرود، بنابراین برای سرمایه گذاری در این زمینه باید احتیاط کنید. در بازار گاوی که فعلا برای توکن های غیر قابل تعویض وجود دارد، همه می توانند برنده به نظر برسند و سودهای بزرگی به دست آورند، اما این امکان وجود دارد که احساسات بازار ناگهان تغییر کند و برخی از آن سودها و قیمت ها به صفر برسد.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید
سعید
1 سال قبل

با سلام ،

در خصوص ارایه خدمات در زمینه قراردادهای هوشمند ان اف تی ( NFT SMART CONTRACT – ERC721 ) و تولید کلکسیون های 10هزارتایی ان اف تی بر بستر پالیگان و اتریوم برای متقاضیان ، اینجانب آماده همکاری می باشم .

با سپاس فراوان .