دوج کوین در مقابل بیت کوین

دوج کوین در مقابل بیت کوین: “رقابت فضایی” رمز ارزها

آیا صرافی بیت مکس (BitMEX) و ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) می توانند با غلبه بر ایلان ماسک و رمزپایه دوج کوین اولین دارایی رمزنگاری شده را به مدار ماه وارد کنند؟

به نظر می رسد یک مسابقه فضایی در قرن بیست و یکم بین ایلان ماسک و بیت مکس در جریان است. هر دو طرف عهد بسته اند که اولین، در انتقال رمز ارز مربوط به خود به ماه باشند.

در تاریخ 4 ژوئن، بیت کوین، ارز محبوب مشتقات BitMEX اعلام کرد که از شرکت رباتیک فضایی، Astrobotic Technology، در مأموریت این شرکت برای ارسال اولین ناو تجاری خود به ماه در پایان 2020 پشتیبانی می کند.

با اشاره به اینکه این ماموریت قصد دارد اولین نمونه ای باشد که در آن “یک شرکت خصوصی با رهبری ائتلافی از دولت، دانشگاه، صنعت و شرکای بین المللی به سطح ماه برود”، BitMEX میخواهد با تحویل یک بیت کوین فیزیکی منحصر به فرد به سطح ماه، این موقعیت را رقم بزند. بیت مکس با اشاره به ماسک به عنوان “شخصیت اصلی دوج کوین” افزود:

ما قصد مقابله با کوین های سگی را نداریم. فقط احساس کردیم که بهتر است کمک کنیم بیت کوین ابتدا به آنجا برسد.

این اطلاعیه پس از اخبار اوایل ماه مه (اردیبهشت) ایلان ماسک مبنی بر اینکه SpaceX قصد دارد محموله ای با دارایی دوج کوین را در یکی از اولین موشک های خود به ماه به فضا پرتاب کند. او اظهار داشت که دوج، اولین رمزپایه ای است که سال آینده به مدار ماه می رسد.

ایلان ماسک در توییتر به جاه طلبی های نجومی تازه کشف شده بیت مکس پاسخ داد و اعلام کرد: 

یک مسابقه فضایی جدید آغاز شده است!

در حالی که پاسخ دهندگان به توییت ایلان ماسک تا حد زیادی پیروان او هستند که برای پیروزی در مسابقه فضایی رمزنگاری برای دوج خواستار موفقیت میباشند، دیگران خاطرنشان كردند كه مشکلات بسیار فوری بر روی زمین بیش از این است كه اهمیت داشته باشد کدام رمزارز اولین توکن برای ورود به مدار آسمانی باشد.

به نظر می رسد Blockstream برای اولین بار در استفاده از ماهواره های رمزنگاری، پیشگام در پرتاب ماهواره ها برای پخش معاملات بیت کوین از فضا در آگوست 2017 بود.

در آگوست سال 2020، Robonomics و Kusama طرحی بلند پروازانه را برای توسعه “معماری بین سیاره ای” اعلام كردند كه بتواند داده ها را با استفاده از شبكه كوساما بین مریخ و زمین پخش كند.

ماهواره های رمزنگاری، مفهوم طرح جاه طلبانه خود را برای پرتاب یک ماهواره نانو به اندازه یک لیوان قهوه در یک وایت پیپر در نوامبر 2017، با ماهواره ای که قرار است به عنوان یک ماژول رمزنگاری جدا از مدار کار کند، عنوان کرد. این تیم قصد دارد این مفهوم را با پرتاب در سال جاری اثبات کند و سپس بعداً یک مجموعه ای کامل از این ماهواره های رمزنگاری را به مدار بفرستد.

Spacechain به طور مشابه در سال 2017 راه اندازی شد. گره هایی را با موفقیت در مدار مستقر کرد. در 3 ژوئن 2021، این پروژه اعلام کرد محموله چند منظوره اتریوم خود را که قرار است روی ایستگاه فضایی بین المللی نصب شود، با موشک SpaceX پرتاب کرده است.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments