احتمال نفوذ به صرافی بایننس

احتمال هک شدن صرافی بایننس و ارتباط آن با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 10,000 دلار!

قیمت بیت کوین دیروز به زیر 10,000 دلار رسید که شاید بتوان دلیل آن را نگرانی ها از احتمال هک شدن صرافی ارز دیجیتال بایننس و جو روانی که این اتفاق به وجود آورد، نسبت داد.

بزرگترین ارز رمزپایه جهان از نظر ارزش بازار، طبق ربات تلگرامی ارزبازار امروز به قیمت 9,871.23 رسیده است.

با این قیمت، زمانی که این ارز دیجیتال به 9,393.41 دلار  رسید، بیت کوین از تاریخ 7 اسفند، به کمترین میزان مورد معامله قرار گرفته است.

مشکلات صرافی بایننس

کاهش شدید قیمت بیت کوین به دنبال شایعاتی که مبنی مورد نفوذ قرار گرفتن صرافی بایننس به راه افتاده بود، اتفاق افتاد.

دیروز، این صرافی اعلام کرد که برداشت از حساب را غیر فعال کرده است. البته ظاهرا امروز این صرافی دوباره به روال عادی کار خود بازگشته است.

البته در همین زمان هم این صرافی اظهار داشت که هیچ مدرکی مبنی بر این که این پلتفرم مورد نفوذ قرار گرفته باشد وجود نداشته است.

تاثیر بازار

نگرانی ها در مورد صرافی بایننس نه تنها بیت کوین، بلکه دامن گیر دیگر ارز های دیجیتال نیز شد. این را جف کوین، مدیریت 360 Blockchain USA گفت و همچنین اضافه کرد که همه ارز های رمزپایه تحت تاثیر ترس از هک شدن بایننس قرار گرفته اند.

کوین، در تاکید بر تاثیر نا امیدی که این رخداد بر بازار دارد گفت:

همان طور که سرمایه گذاران تحلیل گر فنی می گویند، تا قبل از این که ترس از بایننس رفع نشود، تلاس برای تحلیل ارزش و فایده ای ندارد.

دوران جنگ و جدال رمزپایه

چارلز هیتر، یکی از بنیان گذاران و مدیر عامل CryptoCompare، پلتفرمی جهت جمع آوری داده های مربوط به ارز های دیجیتال، تاکید کرد که به هر حال تا به این جای کار ارز های دیجیتال از حملات هکر ها رنج زیادی کشیده اند.

او گفت :

دوران، دوران جنگ و جدال است و هر از گاهی افرادی سعی دارند تا از این موضوع نفعی ببرند

اما هیتر تاکید کرد که به هر طریقی که شده، سر انجام بازار ارز رمزپایه از این رخداد خلاص می شود.

متی گرینزپن، تحلیل گر ارشد بازار برای پلتفرم مبادلات اجتماعی eToro هم ارزیابی مشابهی دارد :

مشکلات به یک باره رخ می دهند ولی سرانجام این مشکل هم رفع می شود.

اقدامات شدید کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده

تحلیل گران بازار همچنین به تصمیم اخیر کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) اشاره داشتند که به احضار مقامات مرتبط با ارز های دیجیتال به دادگاه دست زد.

SEC تعداد زیادی درخواست به کمپانی هایی که توکن های دیجیتال را از طریق ICO یا عرضه اولیه سکه به فروش می رسانند، ارسال کرد.

مارشال اسوات در نقش کارآفرین گفت که می توانم شرط ببندم که احضار هایی که توسط SEC صورت گرفت تاثیر بزرگی بر وضعیت بازار فعلی دارد. او همچنین گفت :

در حال حاضر شرکت های ICO و مشاوره و امانت داری تقلا می کنند. موجی از احضاریه ها در حال انتشار است ولی مشخص نیست که این ها فقط یک پرس و جوی ساده می خواهند یا این مقدمه ای بر اقدامات اجرایی است. من می گویم که ترکیبی از این دو است.

راهی دراز

هیتر از عملکرد SEC تقدیر کرد و اظهار کرد که اگر چه برای شرایط فعلی خوب به نظر نمی رسد ولی برای طولانی مدت تصمیم خوبی است.

در نهایت پس از شنیدن می توانیم به سادگی متوجه شویم که تغییرات در قیمت بیت کوین و به تبع آن دیگر ارز های دیجیتال می تواند چه دلایلی داشته باشد و این که چطور هک شدن یک صرافی می تواند چنین تاثیر داشته باشد.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments