اظهار نظر بانک مرکزی روسیه در رابطه با ارز دیجیتال

بانک مرکزی روسیه : دارایی های رمزنگاری شده ثبات اقتصاد جهانی را تهدید نخواهند کرد

بانک مرکزی روسیه 30 مه گزارش داد که در حال حاضر دارایی های رمزپایه ثبات اقتصاد جهانی را تهدید نخواهند کرد؛ زیرا حجم معاملات آنها در مقایسه با بازارهای جهانی بسیار ناچیز است. مقالات پژوهشی نشان می دهند که هیئت ثبات مالی (FSB) پیشنهاد می کند به جای استفاده از اصطلاح ارز رمزپایه (Cryptocurrency)، عبارت دارایی رمزنگاری شده (Crypto Asset) جایگزین شود. دارایی رمزنگاری شده می تواند به عنوان یک ارزش مالی در سیستم رمز نویسی و تکنولوژی دفترکل توزیع شده مورد استفاده قرار گیرد.

این مقاله بیان می کند که دارایی های رمزپایه می توانند در صورت رشد بیشتر بازار و دخالت گسترده سرمایه گذاران و بانک ها، ثبات مالی اقتصاد جهان را در معرض خطر قرار دهند. با توجه به گزارش بانک مرکزی روسیه، نوسانات زیاد قیمت ارزهای دیجیتال مانع از آن می شود که یک استاندارد قابل اعتماد در رابطه با مبادله و ذخیره سازی آنها تدوین شود.

علاوه بر این، مقاله منتشر شده خطرات متعددی را در رابطه با سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه بیان می کند. این خطرات شامل عدم حمایت از حقوق سرمایه گذاران، مسائل مرتبط با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، فقدان نقدینگی بازار، ریسک های عملیاتی و استفاده از اهرم ها می شود.

در اوایل ماه جاری، دومای دولتی روسیه از اولین مطالعات خود در رابطه با تنظیم قوانین ارزهای رمزنگاری شده رونمائی نمود. این قوانین، ارزهای رمزپایه و توکن ها را به عنوان دارایی تعریف نموده و مشخصات ساختاری خاصی برای تعامل با تکنولوژی های مربوط به بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده ارائه می دهند.

هفته گذشته، بانک روسی Sberbank CIB با همکاری (National Settlement Depository (NSD یک مدل ابتدایی از نخستین عرضه اولیه سکه (ICO) رسمی کشور را ارائه نمودند. مدیریت Sberbank CIB، ایگور بولانتسف، می گوید که این بانک ICO مطرح شده را بسیار امیدوارکننده توصیف نموده و تأکید می کند که بسیاری از مشتریان بانک به این روش جدید جمع آوری پول علاقه مند هستند.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments