آینده کاردانو

آینده کاردانو (ADA) | قیمت کاردانو در آینده به عنوان یک ارز دیجیتال چطور خواهد بود؟

آینده کاردانو، که اولین پروژه بلاک چین غیر متمرکز جهان می باشد، موضوعی است که برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در این رمز ارز، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حال حاضر کاردانو (ADA) در میان 10 ارز با ارزش دنیا رتبه بندی می شود و بالا تر از آن، ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین قرار گرفته اند. ADA توسط چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) بنیانگذار سابق اتریوم، در سپتامبر 2017 راه اندازی شده است. اما پیش از هر چیز، ابتدا بهتر است بدانیم کاردانو چیست و شبکه آن به چه شکل کار می کند و با شناخت بیشتر، چشم انداز بهتری به آینده این رمز ارز داشته باشیم.

تاریخچه قیمت کاردانو

اولین اقدامات و تحولات قیمت کاردانو، در اواخر سال 2017 و اوایل 2018 رخ داد. درست زمانی که مقوله ارز های دیجیتال، بیشتر از هر زمان دیگری بر سر زبان ها افتاده بود و جامعه آن شکل بزرگتری به خود گرفت.

از آنجا که این تکنولوژی از پتانسیل قیمتی و هیجان بالایی برخوردار است، اخبار اولیه ارز کاردانو و حدس و گمان ها، قیمت ADA را از قیمت اولیه خود که 0.02 دلار در سال 2017 بود، به بالاترین قیمت خود یعنی 1.33 دلار در سال 2018 رساند. همین موضوع سرمایه گذاران را به شوک فروبرد و افزایش ارزش این رمز ارز، آن ها را شگفت زده کرد.

پس از آن در مارس (اسفند) 2020، در پنجشنبه سیاه، قیمت این ارز تا 0.025 دلار پایین آمد. این سقوط شدید، تمام رمز ارزهای دیگر و کل بازار را تحت تاثیر قرار داد. هرچند که این اولین تجربه قیمت پایین برای کاردانو نبود، چرا که در سال 2018 هم قیمت آن به 0.03 دلار رسیده بود و بعد از آن در سال 2019 دوباره به همین قیمت پایین خود برخورد کرد و این در حالی بود که بالاترین قیمت ADA در این سال، 0.10 دلار بود که آن را به سال رکود کاردانو تبدیل کرد.

در سال 2020، وضعیت برای ADA با همان قیمت 0.03 دلار ادامه داشت و در اواسط دومین ماه از این سال میلادی، قیمت به 0.06 دلار رسید. تا اینکه پس از شیوع ویروس کرونا (Covid-19)، قیمت با یک افت شدید، به 0.02 دلار سقوط کرد.اما در ادامه همین سال، با توجه به تداوم سیر صعودی بیت کوین، در اواخر ماه نوامبر (آذر) قیمت کاردانو با یک رشد چشمگیر به 0.17 دلار رسید. ADA با این پیشرفت زیاد، سال 2020 را در کنار سایر ارز های دیجیتال به پایان رساند و توانست سال 2021 را نه تنها با حضور بین 10 ارز دیجیتال برتر جهان، بلکه در رده چارم، آغاز کند.

از ابتدای سال 2022 اما کاردانو در یک روند نزولی قرار گرفته است. این ارز در سال 2022 به رتبه 6 ام بازار نزول کرد و با اوج قیمتی خود فاصله زیادی پیدا کرد.

پتانسیل آینده کاردانو

پتانسیل قیمت کاردانو در آینده

کاردانو قطعاً یکی از آن پروژه‌هایی است که پتانسیل فوق‌العاده‌ای به غیر از یک دارایی که برای سود معامله می‌شود، دارد. کاردانو که بر اساس تحقیقات آکادمیک بررسی شده ساخته شده است و جامعه ای قوی را در طول سال ها گرد هم آورده است.

شالوده فنی و جاه طلبی های تیم آن، ADA را به یکی از برترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان تبدیل کرده است. نگاهی دقیق‌تر به هدف و پروژه ارز دیجیتال Cardano پیش‌بینی قیمت کاردانو در آینده را ساده تر میکند.

بنیاد کاردانو بیان می‌کند که هدف نهایی آن این است که به نوآوران و رویاپردازان بستری بدهد که به آنها کمک کند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند. برای انجام این کار، تیم Cardano در حال ساخت یک دفتر کل چند دارایی قابل همکاری و مقیاس‌پذیر با بستری برای قراردادهای هوشمند قابل تأیید است.

لطفاً به خاطر داشته باشید که مانند هر ارز دیجیتال دیگر، تقریباً غیرممکن است که پیش‌بینی قیمت کاردانو در آینده 100٪ دقیق باشد. ارقام ارائه شده فقط تخمین های کارشناسان هستند. این مقاله توصیه سرمایه گذاری نیست.

تحلیل کاردانو و پیش بینی قیمت بلند مدت آن

کاردانو سال 2021 را با یک شروع انفجاری آغاز کرد و با پشت سر گذاشتن روز های بد، یا به بیانی دیگر بازار خرسی طولانی مدت، به بالاترین قیمت در تاریخ خود رسید. هرچند، سیر نزولی شکل گرفته، نشانگر این است که قبل از صعود به پله های بالاتر، شاهد یک رکود در قیمت خواهیم بود. کاردانو جای پیشرفت زیادی در سال 2022 دارد و هنوز به روز های خوب خود در این سال نرسیده است.

Cardano علیرغم داشتن رقابت زیاد، همچنان یک ارز دیجیتال بسیار محبوب است و همچنان یکی از 10 ارز دیجیتال برتر جهان از نظر ارزش بازار است.

بیشتر پیش بینی های قیمت Cardano در آینده صعودی است. به هر حال، این پروژه تمام ویژگی‌های یک پروژه رمزنگاری موفق را دارد: یک تیم عالی، یک جامعه حامی، و یک پایه فنی محکم.

برخی از سرمایه گذاران نیز هستند که از این سکه ناامید شدند زیرا فکر می کنند نتوانسته به وعده های خود عمل کند. با این حال، به نظر می رسد که آنها در اقلیت هستند، و اکثر صاحبان سهام معتقدند که قیمت آنده ارز ADA از اوج های قبلی خود پیشی خواهد گرفت.

پیش بینی قیمت کاردانو در آینده توسط تحلیلگران

با توجه به قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال، قیمت کاردانو در حال حاضر زیاد امیدوار کننده نیست، اما با وضعیتی اخیری که در بازار شاهد بودیم می توان گفت شرایط به همین شکل باقی نخواهد ماند و ADA یک رشد کلان مجدد را تجربه خواهد کرد.

کاردانو یک تکنولوژی جدید و بازار نو ظهور می باشد و همین امر باعث می شود که پیش بینی های بیشتری پیرامون این ارز دیجیتال، نسبت به سایر آلت کوین ها و رمز ارز های دیگر وجود داشته باشد. بنا بر این بهتر است تا با مراجعه به پیش بینی حرفه ای ها و کارشناسان شناخته شده ی این عرصه، نگاه بهتری به قیمت کاردانو در آینده داشته باشیم.

پیش بینی آینده کاردانو توسط CoinSwitch

این شرکت معتقد است آینده درخشانی در انتظار کاردانو می باشد و قیمت 2 دلار را برای کاردانو پیش بینی کرده است. CoinSwitch بر این باور است که در 5 سال آینده، قیمت ADA به 3 دلار خواهد رسید.

پیش بینی آینده کاردانو بر اساس Wallet Investor

Wallet Investor نسبت به آینده کاردانو صعودی است و روند مثبتی را برای قیمت آتی سکه ADA مشاهده می کند. این پلتفرم انتظار دارد که ارز دیجیتال Cardano ارزش خود را در کمتر از یک سال دو برابر کند و تا سال 2027 حتی به 5 دلار برسد.

پیش بینی قیمت کاردانو در آینده توسط DigitalCoinPrice

DigitalCoinPrice یک سیر نزولی و رو به پایین را برای کاردانو پیش بینی می کند و انتظار دارد تا سال 2026، با یک افت شدید، به 0.20 دلار برسد.

پیش بینی آینده کاردانو توسط PriceWaterhouseCoopers

نباید فراموش کرد که حمایت شرکت ها و برند های بزرگ به عنوان بخشی از مشارکت های کاردانو، تاثیر زیاد و مهمی بر آینده قیمت ADA دارد. شاید این امر قیمت مشخصی برای آن تعیین نکند، اما به وضوح نشان دهنده این است که آینده بلند و با پتانسیل بالایی در انتظار کاردانو می باشد.

به عنوان مثال، می توان به قراردادی که بین کاردانو و big four” PriceWaterhouseCoopers” (چهار شرکت بزرگ و مشهور مالی که با نام PwC هم شناخته می شوند) بسته شد، اشاره کرد. این یک همکاری بسیار بزرگ و تاثیر گزار برای آینده کاردانو می باشد.

پیش بینی آینده کاردانو توسط Weiss Ratings

تکنولوژی کاردانو تا حدی قوی است که در رتبه بندی شرکت Weiss Ratings، رتبه بالاتری نسبت به بیت کوین و اتریوم کسب کرده است. تنها با در نظر گرفتن تکنولوژی ADA، کاردانو در بین ارز های دیجیتال با رتبه های بالایی نظیر Tezos قرار گرفته است.

تمرکز هاسکینسون بر تحقیق و برنامه ریزی برای اطمینان حاصل کردن از دوام بلاک چین برای هربرنامه ای، با توجه به چنین رتبه تحسین بر انگیزی، بازدهی مثبت داشته است.

قیمت کاردانو در آینده از نظر Gov Capital

Gov Capital بلندپروازانه ترین پیش بینی درباره قیمت ADA در آینده را دارد: این پلتفرم فکر می کند سکه پتانسیل رسیدن به 10 دلار در پنج سال آینده را دارد. آنها همچنین رشد بیش از 100 درصدی را برای سکه ADA در سال آینده پیش بینی می کنند.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال های آینده

در مطلبی که در بلاگ صرافی چنج لی منتشر شده از پیش بینی تفکیک شده بر اساس سال برای قیمت کاردانو در آینده بر اساس تحلیل های تکنیکال به شرح جدول زیر است.

🟧 بر اساس این پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2029 به 10 دلار می رسد.

سالحداقل قیمت به دلارمیانگین قیمت به دلارحداکثر قیمت به دلار
20220.590.610.70
20230.850.871.01
20241.251.291.46
20251.871.932.19
20262.792.893.22
20274.124.244.84
20286.076.286.98
20298.999.3010.62
203013.5513.9215.69

جمع بندی

آیا کاردانو ارزش سرمایه گذاری دارد و می توان روی آینده آن حساب باز کرد؟ تمام نکات و پیش بینی های بلند مدتی که در بالا به آن ها اشاره شد، نیم نگاهی به آینده کاردانو از برخی زوایا می باشد. بعد از گذراندن روز ها و سال های نه چندان خوب برای کاردانو، حال زمان آن رسیده که این دارایی ارز دیجیتال با افزایش و پیشرفتی که پتانسیل آن را دارد، رو به رو شود.

همچنین باید به خاطر داشت که ADA ارز دیجیتال جدید تلقی می شود و افراد می توانند با سرمایه گذاری به موقع در آن، در میان معدود افرادی قرار بگیرند که بیشترین رشد اقتصادی از آن را تجربه کرده اند.

پاسخ به سوالات متداول

آیا قیمت کاردانو در آینده به 5 دلار می رسد؟

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران برتر بازار فکر می کنند که کاردانو می تواند تا پنج سال آینده به 5 دلار برسد.

قیمت کاردانو تا سال 2030 به چند دلار می رسد؟

هیچ راه مطمئنی برای پیش بینی دقیق کاردانو برای سال 2030 وجود ندارد. با این حال، می‌توانیم یک پیش‌بینی کلی قیمت ADA در آینده انجام دهیم. با توجه به موارد بررسی شده در این مقاله ADA تا سال 2030 و بعد از آن شانس رشد را دارد.

قیمت کاردانو کی به 10 دلار می رسد؟

تحلیل کارشناسان نشان میدهد که قیمت این ارز تا پیش از سال 2030 به 10 دلار خواهد رسید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ناشناس
ناشناس
2 سال قبل

آدا باید بهتر از اتریوم و بیت رشد کنه و من فکر میکنم تا پایان ۲۰۲۱ اگر شرایط خ آب نشه که احتمالش کمه باید به ۴ تا ۵ دلار برسه

نیما
نیما
3 سال قبل

چه خوب بود دلایل باازارخرسی ک برای کاردانو پیش بینی کردن رو هم مینوشتین😏☹

علی
علی
3 سال قبل

سلام و عرض ادب
خیلی وقت نیست وارد ارز دیجیتال شدم .نکته مبهمی که هست اینه که از بین این همه ارز دیجیتال چطو میشه ارز مستعد رشد رو پیدا کرد؟مثل بورس خودمون نیست که با فیلتر یا ابتمهای دیگه غربال کنیم.
اگه بتونید منو راهنمایی کنید ممنون میشم