گیم کردیتز (GameCredits) چیست؟

گیم کردیتز (Game Credits) : ارز دیجیتالی مخصوص گیمر ها و دست اندرکاران بازی های کامپیوتری

اگر گیمر هستید و از طرفی هم با ارز های دیجیتال آشنایی دارید، حتما از گیم کردیتز (Game Credits) که یک ارز رمزپایه است نیز خوشتان می آید. اما یک ارز رمزپایه چه ارتباطی با بازی و گیمر ها می تواند داشته باشد؟ اگر به خواندن این مقاله ادامه دهید پاسخ این سوال را خواهید گرفت!

با معرفی بیت کوین و فناوری زنجیره بلاک، در واقع مسابقه ای آغاز شد که در آن سعی بر دیجیتالی و نامتمرکز کردن هر چیز بود.

از هویت ما گرفته تا پول، قرارداد ها و هر چیز دیگری مورد باز طراحی قرار گرفت تا به فضای زنجیره بلاک منتقل شود.

بنابراین چرا باید از صنعت گیمینگ 100 میلیارد دلاری چشم پوشی کرد؟! نباید چنین کاری کرد و گیم کردیتز هم حاصل همین توجه است.

صنعت بازی هم به سمت زنجیره بلاک می رود و کمپانی پشت این ماجرا نیز GameCredits است.

GameCredits (GAME) ارز رمزپایه این اکو سیستم جدید است که به این منظور راه اندازی شده تا برخی مشکلات اساسی صنعت بازی را حل کند.

این همان چیزی است که در ادامه قرار است آن را معرفی و درباره آن صحبت کنیم…

پیش از این که شروع به معرفی گیم کردیتز کنیم، ابتدا یک تعریف مشخص از صنعت بازی ارائه می کنیم.

صنعت بازی بخش اقتصادی است که شامل توسعه، بازاریابی و کسب درآمد از راه بازی های کامپیوتری می شود. این صنعت عناوین مختلفی از شغل ها را در بر می گیرد. برای مثال طراحی و استودیو های بازی بخشی از صنعت بازی هستند. به طور خلاصه صنعت بازی کامپیوتری، بازیکنان اصلی چون :

 • توسعه دهندگان – افرادی که بازی نرم افزار بازی را توسعه می دهند (برنامه نویس ها)
 • بازاریابی و توزیع – افرادی که بازی ها را توزیع و برای آن ها تبلیغات می کنند
 • گیمر ها – افرادی که از بازی های اماده شده استفاده می کنند

را شامل می شود.

گیم کردیتز (Game Credits) چیست؟

Game Credits (GAME) یک ارز دیجیتال بر پایه فناوری زنجیره بلاک است. هدف آن این است که برای 2.6 میلیارد گیمر در سراسر جهان تبدیل به ارزی جهانی شود تا بتواند توسعه دهندگان بازی حرفه ای و سطح پایین تر را قدرتمند سازد تا از این طریق صنعت 100 میلیاردی بازی را رونق ببخشد و میزان پذیرش ارز های رمزپایه نامتمرکز که جایگزین بهتری نسبت به پول نقد چاپ شده توسط دولت هاست را افزایش دهد.

نقل قولی که مشاهده کردید از زبان وبسایت رسمی گیم کردیتز بیان شد و اما باید گفت گیم کردیتز یک ارز رمزپایه دیجیتال متن باز و با ساز و کار همتا به همتا است که برای پرداخت های درون بازی ها طراحی شده است و البته که توسعه دهندگان و گیمر ها نیز می توانند با گیم کردیتز دستمزد خود را دریافت کنند.

این ارز ابتدا در سال 2015 و با نام GamersCoin (GMC) شروع به کار کرد. از نظر فنی می توان این ارز را یک کپی از ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) پیش از این که مجهز به فناوری SegWit شود، دانست که البته یک سری بهبود هایی در کارکرد آن رخ داده است که در ادامه به آن می پردازیم.

مشخصات GameCredits (GAME)

 • میزان کل سکه عرضه شده : 84,000,000
 • بازه زمانی ایجاد بلاک جدید : هر 90 ثانیه
 • پاداش برای تکمیل بلاک : 25 سکه
 • ریتارگت : هر بلاک
 • الگوریتم : Scrypt

کمپانی GameCredits چه نقشی دارد؟

GameCredits کمپانی تشکیل شده از افراد با زمینه های مختلف است که در زمینه فناوری زنجیره بلاک و صنعت بازی های کامپیوتری تخصص دارند. کار این کمپانی در سال 2016 و توسط اشخاص مختلفی که در پایه گذاری ارز رمزپایه گیم کردیتز نقش داشتند، شروع به کار کرد.

از جمله بنیان گذاران آن می توان به نبوجسکا ماکسیمویک (با نام مستعار نله) و الکساندرا میهاجلویک (الکس) اشاره کرد.

تیم گیم کردیتز
تیم گیم کردیتز

این افراد حتی با شرکت خصوصی Datacroft Games هم همکاری داشتند که غول توسعه دهنده بازی و بازاریابی است و بیش از 12 میلیون گیمر ثبت شده دارد.

به همراه GameCredits تصمیم گرفتند که درگاه پرداخت ساده و پلتفرم کسب درآمد درون بازی بر پایه زنجیره بلاک برای صنعت بازی بسازند.

نکته : این درگاه اختصاصی پرداخت به گیمر ها امکان خرید محتوای در داخل بازی را برای بازی هایی که در فروشگاه بازی GameCredits فهرست شده است را می دهد.

ما در تلاش هستیم تا مهم ترین راهکار پرداخت را بسازیم و آن را در اختیار بازار بزرگ گیمینگ قرار دهیم. ما به صنعت بازی روشی را ارائه میکنیم که کمتر پرداخت کنند و سود بیشتری کسب کنند. درگاه پرداخت درون-بازی ما برای صنعت بازی و توسط صنعت بازی ساخته شده است.

مزایای استفاده از گیم کردیتز چیست؟

با استفاده از ارز رمزپایه گیم کردیتز (GAME) و پلتفرم GameCredits، سه بازیگر کلیدی در صنعت بازی چیزی که می خواهند را بدست می آورند که ارز ها و پلتفرم سنتی بازی نمی تواند تامین کند.

مزایای GameCredits برای توسعه دهندگان
مزایای GameCredits برای توسعه دهندگان

سه مشکل کلیدی که بازیگران این صنعت با آن روبرو هستند را توضیح می دهیم.

گیمر ها

در پلتفرم های سنتی، از هویت گیمر ها محافظت زیادی نمی شود و امنیت آن ها پایین است و نمی توانند به سادگی پولی که از یک بازی بدست آورده اند را به جای دیگری منتقل کنند.

در نتیجه، زمانی که بازی خود را تغییر می دهند، باید برای خرید در محیط بازی، کارمزدی را به بانک ها پرداخت کنند.

صنعت بازی

در پلتفرم ها و روش های پرداختی سنتی، از آن جایی که افزایش اعتبار برای گیمر ها کم است و بانک ها مبلغی از موجودی را برداشت می کنند، این موضوع بر درآمد کمپانی های بازی تاثیر می گذارد.

توسعه دهندگان بازی

برای توسعه دهندگان، روش سنتی کلی مخاطرات به همراه دارد. باید چند هفته (حداقل 60 روز) منتظر بمانند تا درآمدشان به دستشان برسد. تازه زمانی هم که درآمدشان به دستشان برسد، ممکن است تا 30 درصد مبلغ کسر شده باشد چرا که پلتفرم های انتشار برنامه مانند App Store اپل و Google Play کارمزد خود را از آن کم می کنند.

همچنین گیمر هایی هم این وسط هستند که پرداخت های جعلی انجام می دهند که در این صورت توسعه دهندگان درآمد خود را به این روش از دست می دهند.

همه این مشکلات می تواند با استفاده از ارز رمزپایه گیم کردیتز و پلتفرم بازی این ارز حل شود.

 • برای خدماتی که در فروشگاه GameCredits ارائه می کنند، به جای 70 درصد، 90 درصد از سهم خود را می گیرند.
 • تا حداکثر 60 ساعت پرداخت به آن ها انجام می شود که در حال حاضر از هر پلتفرم دیگری در بازار سریع تر است.
 • امکان پرداخت جعلی از طریق درگاه پرداخت شدنی نیست.
 • می توانند به جای فکر بر روی مشکلات بر روی توسعه و ساخت ایده تمرکز کنند.

میزان کل عرضه گیم کردیتز

گیم کردیتز تکثیر شده از لایت کوین است و ارز رمزپایه است که می توان آن را استخراج کرد و از الگوریتم Scrypt استفاده می کند. هر 1.5 دقیقه، یک بلاک در شبکه GameCredits استخراج شده و 25 سکه به ازای هر بلک پاداش داده می شود.

میزان کل سکه گیم کردیتز که می تواند منتشر شود، 84 میلیون واحد است و در زمان نوشتن این مقاله 64,355,352 میلیون واحد در چرخه وجود دارد.

سهم بازار گیم کردیتز

در زمان نوشتن این مقاله و طبق گفته وبسایت CoinMarketCap، قیمت هر واحد 1.28 دلار است که سهم بازار را به 82,081,390 دلار می رساند.

چگونه می توان گیم کردیتز خرید؟

گیم کردیتز را به ساده ترین روش می توانید بخرید. این ارز در بسیاری از صرافی ها وجود دارد و با استفاده از پول نقد (دلار، یورو، پوند انگلیس و …) و از طریق درگاه های پرداخت خاصی و داشتن یک کیف پول می توانید خریداری کنید.

خرید گیم کردیتز (GAME) از وبسایت Pay98
خرید گیم کردیتز (GAME) از وبسایت Pay98

اگر در ایران هستید، می توانید گیم کردیتز را از طریق وبسایت Pay98 و با کارت های عضو شتاب به میزان دلخواه و در کمترین زمان خریداری کنید.

کیف پول های گیم کردیتز

گیم کردیتز یکی از قدیمی ترین آلت کوین ها در بازار است. از سال 2015، کیف پول های زیادی ارائه شدند تا نیاز کاربران را رفع کنند. برخی از این کیف پول ها را برای انواع مختلف سیستم عامل ها معرفی می کنیم.

در حال حاضر کیف پول سخت افزاری وجود ندارد که از گیم کردیتز پشتیبانی کند. در حال حاضر برای آیفون کیف پولی وجود ندارد و می توانید از کیف پول تحت وب استفاده کنید.

آینده گیم کردیتز

تیم گیم کردیتز و همکارانشان مصمم تر از قبل هستند. شاید اگر به تاریخچه کارکرد گیم کردیتز نگاه کنید، بگویید که ارز رمزپایه آن ها در طی مدت 3 سال کاری نکرده است، ولی باید به این نکته توجه کنید که جا انداختن تغییر در هر نوع صنعتی نیازمند گذشت زمان است.

در تاریخ 10 آگوست 2017 در طی کنفرانس BTCC در بمبئی هند، گیم کردیتز درباره مفهوم جدید GNtion که در سر داشتند توضیحاتی ارائه کرد. با GNation که به معنی جامعه گیمر هاست، این گروه قصد دارد که جامعه بازیکنان بازی های کامپیوتری را در زیر یک چتر متحد کند و راهکار های نقطه به نقطه اش را برای همه ارائه کند. همچنین درباره بازار بازی های کامپیوتری هند صحبت کردند که انتظار داشتند تا سال 2020 رشد آن سه برابر شود. همچنین قرار است گیم کردیتز با Bitpay و پردازندگانی مانند Paytm و PayU یکپارچه شود.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments