سیسکوین (Syscoin) چیست

سیس کوین (Syscoin) چیست و ارز SYS چه ویژگی هایی دارد؟

سیسکوین (با نماد اختصاری SYS) یک ارز رمزپایه است که بدون لحاظ نمودن موقعیت جغرافیایی، امکان پرداخت فوری برای هر فردی در جهان را فراهم می کند. Syscoin مانند سایر آلت کوین ها، از فناوری همتا به همتا استفاده می کند تا بدون وجود هیچ پایگاه مرکزی عمل کند. سیسکوین تحت مجوز دانشگاه MIT تبدیل به یک پروتکل بلاک چین شده است. این پروتکل بر اساس بیت کوین ساخته شده اما قابلیت های خود را گسترش داده و راه حل های کاملی برای ایجاد یک پایگاه داده قوی شامل توسعه دهندگان و شرکت های فردی ارائه می دهد.
Blockchain Foundry، شرکت پشتیبان سیسکوین، اندکی بعد پلتفرم Blockmarket یکی از اولین بازار کارهای غیرمتمرکز و اولین بازاری که به طور کامل در Blockchain ساخته شده است را ارائه نمود. این امر سبب مقبولیت بیشتر سیسکوین در میان دیگر ارزهای دیجیتالی شد. در حال حاضر ارزش معاملات Syscoin در بازار به بیش از 330 میلیون دلار رسیده است.

ارز SYS چیست؟

سیس کوین در واقع یک شبکه جهانی، یک دفتر کل توزیع شده، یک پایگاه داده غیر متمرکز و یک بلاک چین است. ارز sys یک ارز رمزنگاری شده، یک آلت کوین، یک ارز دیجیتال و یک توکن قابل معامله می باشد.

نسخه اصلی سیس کوین ابتدا در اواخر سال 2014 راه اندازی شد و از طریق یک فورک از شبکه بیت کوین ایجاد شد، نسخه فعلی Syscoin 2.1 می باشد و دارای الگوریتمی است که اجازه می دهد با بیت کوین ادغام شود.

استخراج ادغام شده به معنی توانایی ماینرها در استخراج همزمان دو ارز رمزنگاری شده مختلف بر اساس یک الگوریتم یکسان است.

این پروژه تلاش می کند تا واسطه را از میان برداشته و پول را مستقیما به دست تجار/مصرف کنندگان بازگرداند و کارمزد های سنگینی را که در حال حاضر توسط شرکت های بزرگ مانند آمازون و eBay دریافت می شود حذف کند.

برای تسهیل معاملات با کارمزد تقریبا صفر، می توانید از ارز رمزنگاری شده بومی آن یعنی ارز سیس کوین (SYS) برای پرداخت هزینه کالاهای موجود در بازار استفاده کنید. با این حال ، شما همچنین می توانید با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده دیگر مانند بیت کوین یا زی کش پرداخت کنید.

بلاک مارکت (Blockmarket) که بر اساس فناوری بلاکچین Syscoin ساخته شده و در حال حاضر کاملاً کاربردی است، یک پلتفرم تجارت جهانی است که به شما این امکان را می دهد که وسایل خود را از مبلمان گرفته تا کامپیوتر را بدون هیچ کارمزدی خرید و فروش کنید. علاوه بر این، مشاغل می توانند فروشگاه های مجازی را در Blockmarket ایجاد کنند و شما می توانید محصولات شخص دیگری را در ازای دریافت کمیسیون بفروشید.

کیف پول دسکتاپ بلاک مارکت در سپتامبر 2017 منتشر شد و تا کنون برای دسترسی به بازار بلاک مارکت باید آن را دانلود کنید. وب سایت بلاک مارکت در این سه ماهه از سال راه اندازی می شود و سپس به شما امکان دسترسی به بستر تجاری غیرمتمرکز خود را از طریق وب می دهد.

🟦 اگر قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بومی شبکه سیس کوین را دارید می توانید از خدمات خرید و فروش ارز sys به صورت لحظه ای و با بهترین قیمت در سایت پی 98 استفاده نمایید.

تاریخچه و تیم توسعه دهنده سیس کوین (Syscoin)

ایده سیسکوین ابتدا در یک مقاله در سال 2014 مطرح شد که مواردی همچون ایجاد یک بازار غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمند و اسناد غیرمتمرکز، صدور مجوز و انتقال و ذخیره داده ها و ذخیره سازی غیرمتمرکز آنها، به عنوان خدماتی است که پس از انتشار آن ارائه گردید.

Syscoin با هدف ارائه چشم اندازی از یک بازار غیرمتمرکز در بستر بلاک چین ایجاد گردید. از جمله خدمات تجاری دیگر که هدف آن تسهیل مبادلات برای مشتریان است، نام های کاربری منحصر به فرد می باشد که صاحبان حساب ها برای انجام عملیات در شبکه سیسکوین استفاده می نمایند.

ارز توسط یک تیم توسعه دهنده رهبری می شود و توسط توسعه دهنده اصلی کنونی آن به نام Sebastian Schepis ایجاد شده است. بر اساس وب سایت Proof of Developer که تیم های توسعه دهنده را تأیید، ارزیابی و رتبه بندی می کند، سیس کوین در سال 2014 پنج ستاره دریافت کرد.

Blockchain Foundry سیس کوین را به عنوان محصول شاخص خود حفظ می کند و مأموریت آن “ایجاد اختلال در بازارها با استفاده از پتانسیل فناوری بلاک چین” است. در مارس 2017، Blockchain Foundry با اکوسیستم Microsoft Azure همکاری کرد و یکی از اعضای بنیانگذار بنیاد هویت دیجیتال (DIF) است. دیگر اعضای موسس DIF عبارتند از شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، Accenture ، ConsenSys و موارد دیگر.

تیم توسعه سیسکوین بنیاد Blockchain Foundry را تاسیس کرد تا سیستم های غیرمتمرکز تجاری بر پایه بلاک چین را توسعه دهد. در تاریخ 22 دسامبر 2017، Blockchain Foundry اعلام کرد که رقم 3.3 میلیون دلار را به سرمایه گذاری اقتصادی اختصاص داده است. بنیاد Blockchain Foundry قصد دارد برای نخستین بار در نیمه اول سال 2018، یک IPO را در بورس اوراق بهادار کانادا ایجاد نماید.

پس از چند ماه تست و ممیزی امنیتی گسترده، این بنیاد نسخه ابتدایی Blockmarket Desktop، اولین سری از نرم افزارهای تجارت الکترونیک و یک نسخه به روز شده از Syscoin QT Wallet را در تاریخ 12 سپتامبر 2017 منتشر کرد. خریداران و فروشندگان از BlockMarket که گزینه ای برای استفاده از Syscoin، Bitcoin و Zcash در بازار است، استفاده می کنند. در حال حاضر، BlockMarket روی ویندوز و رایانه های شخصی Mac اجرا می شود.

شبکه پرداخت سیسکوین (Syscoin) چگونه عمل می کند؟

Syscoin با استفاده از الگوریتم سختی (Gravity Wave v3 (DGW و حداکثر 2 میلیارد محدودیت سکه، زمان بلوک 60 ثانیه ای دارد. این ارز رمزپایه از الگوریتم هش SHA-256 بر پایه اثبات کار بهره می برد. Syscoin 2.0 پاداشی به میزان 54.13 توکن برای ایجاد هر بلوک داشت. Syscoin 2.1 که در تاریخ 18 دسامبر سال 2016 منتشر شد، پاداش هر بلوک را به میزان 330 درصد کاهش داد و به رقم 16.39 SYS رساند. پاداش های استخراج با رسیدن عرضه به حدود 2 میلیارد سکه (بلوک 24،177،646 اُم در سال 2052 ایجاد خواهد شد) پایان می یابد و پس از آن عرضه سیسکوین از طریق سیستم تورم/تقلیل قیمت ها انجام می گیرد.

Syscoin یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر Blockchain بدون نیاز به مجوز دسترسی است. مجموعه ای از قراردادهای هوشمند در پلتفرم آن آزمایش شده و بر مبنای سیستم اسکریپت Bitcoin با استفاده از کدهای استاندارد OP1 تا OP16 کدنویسی شده است.

در مقایسه با قراردادهای هوشمند کامل تورینگ مانند آنچه در Ethereum یافت می شود، قراردادهای هوشمند در Syscoin سخت تر نیز می شوند. این در حالیست که این پلتفرم همچنان با پروتکل Bitcoin سازگاری دارد و می تواند برای ایجاد بلوک ها جهت تجارت الکترونیک با تکنولوژی بلاک چین ترکیب شود. این ترکیب قرارداد های سخت و سازگاری با پروتکل Bitcoin سبب شده تا سیسکوین انتخابی ایده آل برای یکپارچه سازی تجاری با امنیت بالا باشد.

علاوه بر این، خدمات Syscoin بر پایه یک سیستم هویتی نام مستعار ساخته شده است که از نام های شناخته شده، منحصر به فرد و حساس به حروف استفاده می کند تا معاملات را در سراسر شبکه تسهیل نماید. امضاهای امن رمزگذاری شده این اطمینان را به کاربران شبکه می دهد که تنها صاحبان نام مستعار می توانند معاملات را در شبکه انجام دهند.

ویژگی های شبکه سیس کوین

در حال حاضر شبکه سیسکوین دارای ویژگی های زیر است:

  • بازار کاملاً غیر متمرکز
بازار غیر متمرکز

بازار قدرتمند و غیر متمرکز Syscoin اجازه می دهد تا شما تجارتی امن و بدون هیچ واسطه ای داشته باشید. Syscoin کمک می کند تا از تقلب در شراکت، دخالت های سیاسی، خرابی، نگهداری و یا دیگر هزینه های سنگین جلوگیری شود. تمام فروشگاه هایی که کالا و خدمات را بتوان در آن به فروش گذاشت، می تواند به طور مستقیم در بازار ایجاد شود. ویژگی های مرتبط با بازار عبارتند از:

توانایی تبدیل نرخ نامعلوم به نرخ ارز معتبر در زمان خرید؛ توانایی ایجاد مالکیت دیجیتالی؛ یک سیستم بازخورد و رتبه بندی قابل اجرا برای داورها، تجار و خریداران؛ گزینه های متعدد پرداخت از طریق سیسکوین، بیت کوین و زی کش؛ پرداخت های شخصی از طریق زی کش؛ اعلان های حمل و نقل که از سیستم پیام رسان رمزنگاری شده برای ارسال اطلاعات ردیابی و سایر اطلاعات حمل و نقل استفاده می کند؛ و یک سیستم نظارت چند سطحی در بازار که از جستجوی امن برای مخفی کردن محصولات و خدمات از دید عموم استفاده می کند.

  • پیام رسان رمز نگاری شده
پیام رسان رمزنگاری شده

از رمزنگاری نامتقارن برای ارسال اطلاعات به کلید های عمومی مستعار استفاده می شود. سیستم هویت در پیام رسانی نقش کلیدی ایفا می کند، زیرا نام مستعار فرستنده و گیرنده ها برای تعیین کلیدهای رمزگذاری استفاده می شود. کلید های فرستنده و گیرنده با پیام رمزگذاری می شوند تا هیچ شخص ثالثی نتواند بدون داشتن کلید خصوصی هر یک از طرفین درگیر، فرآیند انتقال اطلاعات را رصد کند. جهت رمزنگاری چند بخشی نیز ممکن است از هویت مستعار چندامضایی استفاده شود.

  • امضا و تأیید هویت دیجیتالی

رمزنگاری Blockchain برای انتشار، تأیید و مبادله هر نوع گواهی دیجیتالی استفاده می شود. گواهینامه ها می توانند از طرف یک یا چند شخص در بلوک های زنجیره ای صادر شوند و اثبات کار سیسکوین برای تأیید اعتبار گواهی ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت لزوم رمزگذاری اسناد نیز امکان پذیر است.

  • ارسال و دریافت آسان پول
ارسال و دریافت آسان سیسکوین

در Syscoin میتوان پول را به صورت ایمن و قابل اعتماد ارسال یا دریافت کرد. شبکه سیسکوین بدون لحاظ نمودن موقعیت جغرافیایی، امکان پرداخت فوری برای هر فردی در سراسر جهان را فراهم می کند.

استخراج ارز Syscoin

همانطور که اشاره شد سیس کوین نیز با الگوریتمی مشابه بیت کوین قابل استخراج است. عرضه کل سیس کوین 888،000،000 SYS است و شما می توانید آن را استخراج کنید، اما توصیه می شود که با استفاده از CPU ماینینگ نکنید زیرا هش آن بسیار زیاد است.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پوریا صحت
پوریا صحت
5 سال قبل

سیسکوین تو بایننس وجود داره؟

سهراب تقی زاده
سهراب تقی زاده
پاسخ به  پوریا صحت
5 سال قبل

بله دوست عزیز. ارز دیجیتال سیسکوین در صرافی بایننس پشتیبانی می شود.

Octane.hybrid
Octane.hybrid
6 سال قبل

من مهندسی نرم افزار میخونم و پایان نامم در رابطه با مباحث بلاک چین بوده، سیسکوین و ارزهایی از این دست ارزش ذاتی بالایی دارن که هنوز بهش نرسیدن و اعتبارشون بخاطر تکنولوژی های جدیدی هست که در کنارشون اختراع میشه. پس برای یه سرمایه گذاری بلند مدت رو ارزهای دیجیتالی خودتون رو اماده کنید.