بلاک چین تلگرام

سیستم عامل بلاک چین تلگرام به زودی منتشر می شود

سیستم عامل شبکه باز تلگرام طبق گزارشات در آینده ای نزدیک در اپ استورهای معروف قرار خواهد گرفت. گوگل پلی و اپ استور اپل به زودی سیستم عامل TON یا همان شبکه باز تلگرام را به کاربران ارائه خواهند داد. این ساختار متن باز و انتها به انتها (end to end) به توسعه دهندگان و کاربران اجازه می دهد تا از بلاک چین TON بهره مند شوند.

به نقل از خبرگزاری روسی RBC در روز 29 آوریل، منبعی نزدیک به شرکت تلگرام اعلام کرده که سیستم عامل TON به زودی بر روی تلفن های همراه و رایانه های شخصی قابل استفاده خواهد بود. این سیستم عامل جایگزین سیستم عامل های فعلی نیست، اما می توان آن را به دستگاه های مختلف اضافه نمود تا امکان استفاده از بلاکچین برای آنها فراهم شود.

برنامه های بزرگی در راه است

این منبع اعلام کرده که کاربران می توانند با استفاده از این سیستم عامل اپلیکیشن هایی بسازند که به صورت خودکار با پلتفورم بلاکچین سازگار هستند. این شرکت انتظار دارد که در آینده نزدیک این سیستم عامل از اپلیکیشن های زیادی با کاربری های مختلف پشتیبانی کند که در این میان می توان به انجام تراکنش های مالی مختلفی از جمله ارزهای دیجیتال اشاره کرد. به نقل از این منبع:

در امور مالی، مدیریت غیر متمرکز می تواند مشکلات زیادی را در مورد تغییرات، مدیریت کارآمد و تعامل با افراد بر طرف کند. کسب کار های کوچک هم می توانند هزینه های خود را با انجام گفت و گوهایی امن با مشتریان، مدیریت دارایی های کسب و کارشان و  قرارداد های مختلف کاهش دهند.

شرکت های گوگل و اپل تا به حال توضیحات زیادی در مورد این سیستم عامل و زمان دقیق ارائه آن به کاربران ارائه نداده اند.

نبرد با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا

پیش از این توسعه دهندگان بلاک چین TON به وبسایت کوین تلگراف اعلام کرده بودند که علیرغم درگیری های قانونی با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، آنها به فکر انتشار این سیستم عامل هستند. شرکت تلگرام به دنبال ارائه درخواست استیناف به دادگاه فدرال آمریکاست که به نفع سازمان بورس و اوراق بهادار رای داده و می خواهد انتشار توکن های گرام را به تاخیر اندازد.

فدور اسکوراتو، سخن گوی بنیاد انجمن TON اعلام کرده که:

انجمن برای این سناریو آماده بوده است. ما چندین گزینه پیش رو داریم که یکی از آنها انتشار TON از طریق TCF است (بنیاد انجمن TON). باید بگویم که هیچ فرد یا نهادی نمی تواند مانع انتشار TON شود، چرا که TON یک راهکار متن باز و غیر متمرکز است. پیش از این کار باید دو تست مختلف شبکه انجام شود و در انجمن ما در حال حاضر حداقل یک گروه در حال انجام مقدمات برای انتشار TON است.

در همین حال، پس از سال ها تلاش نا موفق برای مسدود کردن دسترسی ها به تلگرام در روسیه، دولت این کشور در حال انجام مراحل مقدماتی برای برداشت این محدودیت هاست، چرا که پاول دوروف سازنده تلگرام برای همکاری با مقامات این کشور برای مبارزه با ویروس کرونا موافقت کرده است.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments