افشای آسیب پذیری مهلک در شبکه ترون

ترون یک آسیب پذیری مهلک در شبکه اش را افشا کرد

کمپانی ترون یک آسیب پذیری جدی در شبکه اش را که برطرف شده و می توانست منجر به از بین رفتن بلاک چین ترون شود، در پلتفرم افشاگری HackerOne چند روز پیش افشا کرد.

این افشاگری با ارسال تعدادی درخواست مخرب، یک حمله کننده می توانست تمام حافظه موجود را پر کند و به طور موثر یک حمله Dos را با به کارگیری کد های مخرب در یک قرارداد هوشمند بر روی شبکه TRX ترتیب دهد.

با استفاده از یک ماشین، یک حمله کننده می توانست به تمام یا 51 درصد از گره های اصلی حمله DDOS ارسال کند و شبکه ترون را غیرقابل استفاده یا از دسترس خارج کند.

توضیحات افشاگری

محققان امنیت اینترنتی که این آسیب پذیری را کشف و افشا کردند، 1,500 دلار جایزه گرفتند. این مشکل ابتدا در 14 ژانویه گزارش شد ولی به تازگی و پس از حل کردن آن به طور عمومی افشا شد.

هکر های کلاه سفید سال گذشته از راه گزارش باگ ها 878,000 دلار روی هم رفته جایزه گرفته اند.

بزرگ ترین پرداخت کننده های جوایز Block.one و صرافی رمزارز کوین بیس بوده که 290,381 دلار پرداخت کرده و در نهایت سومین آن ترون است که در سال 2018 حدود 76,200 دلار پرداخت کرده است.

از ابتدای فوریه سال 2019 هم EOS.io که کمپانی مسئول توسعه چهارمین رمزارز بزرگ از نظر حجم بازار، EOS است، برای شناسایی 5 آسیب پذیری جایزه داده است.

این خبر می تواند روی افکار عمومی تاثیر بگذارد و این شک را به دل کاربران ترون بیاندازد که آیا همچنان آسیب پذیری های بیشتری ممکن است در شبکه ترون پیدا شود؟

آیا این آسیب پذیری ها قرار است توسط تیم توسعه دهنده ترون پیدا شود یا توسط هکر هایی که فرصت را برای استفاده از آن از دست نمی دهند؟!

خرید و فروش ترون بعد از این خبر دست خوش چه تغییراتی می شود؟

دیدگاه شما در این باره چیست؟ از طریق فرم ارسال دیدگاه پایان این نوشته، با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
احمد
احمد
3 سال قبل

سلام .ما تو بد اوضاعی به سر میریم این ترون چند روزیه قطع شده من هم روز های اوایل سرمایه گذاریم بود .هر چی داشتم رفت.